Jak wystawić fakturę bez danych klienta?

Podatek od wartości dodanej (urzędowi skarbowemu)

Moderator: Admin1

Jerzykk
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2015, o 17:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Jak wystawić fakturę bez danych klienta?

Post autor: Jerzykk »

Generalnie fakturę VAT od sprzedaży osobom fizycznym w Polsce należy wystawić dopiero na życzenie tej osoby, ale problem pojawia się gdy ta osoba fizyczna jest spoza UE:

"Ponieważ podatnik świadczący usługi eksportowe (w przeciwieństwie do podatnika, który eksportuje towary) nie dysponuje dokumentem SAD potwierdzającym dokonanie eksportu, fakt świadczenia eksportu usług powinien udokumentować zarówno fakturą VAT, jak i bankowym dowodem otrzymania zapłaty za wykonaną usługę. Podatnik powinien także dysponować dokumentacją, która potwierdzałaby wykonanie usług poza granicami Polski. Przydatne dla celów dowodowych może być zatem zawieranie na piśmie wszelkich umów i dodatkowych uzgodnień z kontrahentem zagranicznym."

poradnik.wfirma.pl/-wszystko-o-eksporcie-uslug-poza-unie-europejska/3/0

Jak dobrze rozumiem w tym artykule twierdzą, że mama obowiązek wystawić fakturę "np" od każdej transakcji sprzedaży osobie fizycznej poza granice UE (a nie jak w przypadku faktury od sprzedaży w Polsce tylko na żądanie osoby fizycznej), ale jak ją wystawię jeżeli nie mam danych osoby fizycznej (imienia, nazwiska, adresu), które są wymagane na takiej fakturze? Na raportach sprzedaży, które będę miał od pośrednika organizującego płatności takich danych zwyczajnie nie ma.
Jerzykk
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2015, o 17:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jak wystawić fakturę bez danych klienta?

Post autor: Jerzykk »

Dodatkowo oprócz tych raportów sprzedaży będę jeszcze miał podpisaną umowę, co prawda nie z osobami fizycznymi, a z tą firmą organizującą płatności. No i będzie też raz na miesiąc przelew od tej firmy na rachunek bankowy mojej firmy. Poza tym, te przychody będę pewnie zapisywał w ewidencji sprzedaży bezrachunkowej, a później na kasie fiskalnej. Czy na prawdę to wszystko nie wystarczy, żeby nie wystawiać tych faktur "np"?

PS Dodam też, że jestem na razie na zwolnieniu podmiotowym VAT, ale nie wykluczam, że w tym roku przekroczę limit 150 000 zł.
ODPOWIEDZ