VAT od sprzedaży usług elektronicznych

Podatek od wartości dodanej (urzędowi skarbowemu)

Moderator: Admin1

Jerzykk
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2015, o 17:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

VAT od sprzedaży usług elektronicznych

Post autor: Jerzykk »

VAT od sprzedaży usług elektronicznych

Ponieważ od tego roku, aby sprzedawać usług elektroniczne osobom fizycznym z krajów UE należy zarejestrować się do MOSS, a to z kolei wymaga rezygnacji ze zwolnienie podmiotowego VAT, będę zmuszony zapłacić VAT wg. stawki jaka obowiązuje w danym kraju UE!!!
Stawki VAT w poszczególnych kraja są podane tutaj:
ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/vat/how_vat_works/rates/vat_rates_en.pdf

ale nie wiem jak znaleźć stawki na usługi elektroniczne? Na e-booki znalazłem, ale usług elektronicznych nie mogę znaleźć.

Cytuj
"Natomiast w przypadku usług świadczonych na rzecz podmiotów niebędących podatnikami, posiadających siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu poza terytorium Unii Europejskiej, miejscem świadczenia usług jest miejsce, gdzie podmioty te posiadają siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu. W efekcie do tej pory faktury nie zawierały również w tym przypadku podatku VAT.
Nowe zasady naliczania VAT na usługi elektroniczne od 2015 r.

Od nowego roku miejscem świadczenia usług telekomunikacyjnych, usług nadawczych i usług elektronicznych na rzecz podmiotów niebędących podatnikami jest miejsce, w którym podmioty te posiadają siedzibę, stałe miejsce zamieszkania lub zwykłe miejsce pobytu. Powyższe powoduje - przy szeregu usług niematerialnych - obowiązek monitorowania i rozliczania podatku VAT w kraju, w którym znajduje się odbiorca usługi - konsument."

vat.pl/aktualnosci-podatkowe/2014/archiwum-2014-x/1510-koniec-z-naliczaniem-vat-za-uslugi-elektroniczne-na-rzecz-konsumentow-z-innych-panstw-10159/

Czyli jak rozumiem VAT od sprzedaży usług elektronicznych osobom fizycznym należy zapłacić tylko gdy osoba fizyczna, która kupiła naszą usługę pochodzi z kraju UE, a gdy już spoza UE, to VATu płacić nie trzeba?
ODPOWIEDZ