VAT-UE - korekty WDT na usługa

Podatek od wartości dodanej (urzędowi skarbowemu)

Moderator: Admin1

ncx
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2015, o 11:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

VAT-UE - korekty WDT na usługa

Post autor: ncx »

Moja firma zajmuje się tworzeniem oprogramowania, współpracuję z firmą z UK. Problem w tym, że od samego początku współpracy (przeszło 2 lata temu) wystawiałem fakury WDT ze stawką 0%, czyli na VAT-UE używałem INFORMACJA O WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWYCH DOSTAWACH TOWARÓW zamiast INFORMACJA O WEWNATRZWSPÓLNOTOWYM ŚWIADCZENIU USŁUG. Nie zmienia to stawki podatku, ponieważ przy świadczeniu usług jest reverse charge jednak chciałbym tę sprawę wyprostować. Problem pojawił się ponieważ nigdy nie zauważyłem kontrolki towar/usługa skutecznie ukrytej w programie, którego używam.

Czy w takim wypadku muszę:
- dopisać reverse charge oraz zmienić stawkę VAT z 0% na np. dla wszystkich faktur kontrahenta, z którym współpracuje (i oczywiście wysłać mu te faktury)
- złożyć korekty VAT-7 oraz VAT-UE za wszystkie miesiące wstecz?

Pytanie, czy nie będzie żadnego problemu z tym, że złożę korekty do dokumentów sprzed 2 lat oraz z tym, że tych korekt będzie dużo (praktycznie każdy miesiąc VAT-7 i kwartał VAT-UE)?

Czy powinienem w takim wypadku złożyć czynny żal, czy tylko wyjaśnienie do korekt?

Czy grożą mi jakieś konsekwencje ze strony Urzędu Skarbowego?
sanamgulzar
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2015, o 09:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT-UE - korekty WDT na usługa

Post autor: sanamgulzar »

dopisać reverse charge oraz zmienić stawkę VAT z 0% na np. dla wszystkich faktur kontrahenta, z którym współpracuje (i oczywiście wysłać mu te faktury)..

_________
sunny
sunny
ODPOWIEDZ