zła kwota podatku

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

karolina
Posty: 30
Rejestracja: 19 sty 2013, o 20:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

zła kwota podatku

Post autor: karolina »

Co zrobić jak się zapłaci złą kwotę podatku dochodowego?
Awatar użytkownika
KaśkaS
Posty: 10
Rejestracja: 21 sty 2013, o 23:11
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zła kwota podatku

Post autor: KaśkaS »

dopłacić z odsetkami :)
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zła kwota podatku

Post autor: pinezka11 »

To zależy czy za dużo, czy za mało ;) tego nie napisałaś, bo jeśli wpłaciłaś mniejszą kwotę zaliczki na podatek dochodowy, niż wymagana według wyliczeń w KPiR, powoduje to powstanie zaległości podatkowej, co wiąże się jak napisała KaśkaS z koniecznością zapłaty odsetek, a ponieważ nie składa się teraz comiesięcznych deklaracji związanych z PIT, nie ma możliwości, aby urząd skarbowy zażądał natychmiastowej dopłaty, gdyż urzędnicy nie posiadają na bieżąco informacji o kwotach zaliczek. Zaległość jednak z pewnością wyjdzie na jaw w trakcie kontroli podatkowej lub w związku z zeznaniem rocznym.

Jeśli natomiast wpłata była wyższa niż faktycznie powinna być, nie masz możliwość szybko odzyskać pieniądze. Dla urzędników nie ma bowiem znaczenia, czy nadpłata podatku wynika z błędu przedsiębiorcy, czy też jest wynikiem skorzystania z ulg. W każdym przypadku, zwrot podatku dochodowego możliwy jest tylko po zakończeniu roku podatkowego, w terminie do 3 miesięcy od złożenia zeznania rocznego.
Masz natomiast możliwość pomniejszenia kolejnych zaliczek na podatek dochodowy o nadpłatę z poprzedniej zaliczki. W deklaracji rocznej bowiem liczy się przede wszystkim suma wpłaconych zaliczek
syedshah20
Posty: 2
Rejestracja: 16 gru 2014, o 09:39
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zła kwota podatku

Post autor: syedshah20 »

Cześć :) Od pewnego czasu zastanawia mnie kwestia sprzedaży na Allegro, gdyż sama zaczęłam wystawiać różnego rodzaju przedmioty na aukcjach. Z tego co wiem, kwestia rozliczania się jest dość skomplikowana, bo na przykład sprzedawanie rzeczy używanych nie wlicza się do dochodu - rzecz musi być nowa.
ODPOWIEDZ