RMUA roczny

Moderator: Admin1

miki
Posty: 14
Rejestracja: 26 lut 2013, o 19:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

RMUA roczny

Post autor: miki »

Czy jak dostawałam od pracodawcy RMUA - prawie co miesiąc (na żądanie, jak był mi potrzebny), to czy mam teraz dostać roczny?
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: RMUA roczny

Post autor: słoniu »

Cytuję komunikat ZUS z 13 listopada 2012 r. Wynika z niego, że: jeżeli płatnik składek na bieżąco, co miesiąc, przekazuje ubezpieczonym informacje o danych przekazanych do ZUS w imiennych raportach miesięcznych (z uwzględnieniem korekt), nie musi dodatkowo przekazywać rocznej informacji. Jednak gdy ubezpieczony zwróci się do płatnika o wydanie informacji rocznej, płatnik powinien mu ją udostępnić.
Nie znam sytuacji, w której pracodawca wydawałby kolejne RMUA po korekcie deklaracji. Poza tym piszesz, że otrzymywałaś RMUA tylko na żądanie. To jest wystarczające, żeby pracodawca miał obowiązek wystawienia rocznego RMUA

Uzupełnij "płeć" w profilu. Myszka Miki był facetem :)
Pozdrawiam,
lubię_podatki
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: RMUA roczny

Post autor: lubię_podatki »

Zgadzam się z poprzednikiem. Tylko jeszcze byłoby milusio, gdyby ZUS był uprzejmy udostępnić płatnikom opcję sporządzania tych RMUA rocznych. Dali jakiś formularz do wypełniania w excelu. Porażka...
Jest kilka programów komercyjnych, które takie informacje roczne robią, ale chyba nie o to chodzi, by kupowac nowy program.
ODPOWIEDZ