VAT z prenumeraty

Podatek od wartości dodanej (urzędowi skarbowemu)

Moderator: Admin1

agata
Posty: 19
Rejestracja: 24 lut 2013, o 17:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

VAT z prenumeraty

Post autor: agata »

Kiedy odliczyć VAT od prenumeraty, która rozliczamy 1/12 każdego miesiąca? Do tej pory zawsze kwotę od towarów i usług rozliczałam w miesiącu otrzymania faktury, ewentualnie w miesiącu rozpoczęcia korzystania z prenumeraty, natomiast ostatnio, gdy zmieniłam pracę, moja szefowa kazała VAT odliczyć dopiero w ostatnim miesiącu rozliczenia RMK, czyli dopiero w 12-stym miesiącu.
Kiedy Wy rozliczacie VAT od faktur za usługi rozliczane w czasie?
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: aga »

Moim zdaniem VAT z takiej faktury można odliczyć na zasadach ogólnych tzn. w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymano fakturę lub w dwóch kolejnych okresach. A Twoja szefowa podała jakiś argument dlaczego kazała Ci tak robić? Bo ja nie widzę związku pomiędzy usługami rozliczanymi w czasie a prawem do odliczenia VAT.
lubię_podatki
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: lubię_podatki »

Hm.... szefowa jakieś nowe prawo tworzy;)
Nawet jakbyście wybrali rozliczenie VATu kwartalne, to nie ma szansy, aby ten ,,numer" się udał. No chyba, żebyście fakturę za prenumeratę otrzymali 1 marca lub później, to wtedy możecie ją rozliczyć w II kwartale, czyli do czerwca, lub w dwóch kolejnych czyli w efekcie do grudnia.
Innej opcji nie widzę;)
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: aga »

Dokładnie. Może szefowa miała na myli fakturę otrzymaną przed wykonaniem usługi, a za usługę wykonaną uznała moment zaliczenia do kosztów. Tylko takie wyłumaczenie tu widzę, chociaż oczywiście brak jest nadal podstaw do takiego postępowania w tym przypadku. Agato rób po swojemu, bo robisz dobrze. Szefowa też człowiek, mylić się może.
obeliks
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2013, o 21:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: obeliks »

ja rowniez sie nie spotkalem z takim precedensem zeby VAT z faktury za prenumerate rozbijac na rmk to jakies dziwne rzeczy tak jak to moim poprzednicy pisali taki vat nalezy rozliczyc w okresie w ktorym otrzymano fakture tudziez w dwoch nastepnych okresach rozliczeniowych innego prawa nie ma
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: aga »

To juz chyba trzy osoby, które uważają postępowanie szefowej za błędne. Weź sprawę w swoje ręce, bo potem zostaną juz tylko korekty. A przy okazji jak zwrócisz uwagę na problem to może zapunktujewsz w oczach przełożonej. ;)
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: izabelar »

Zapunktuje, albo po łapkach dostanie:( Niektóre szefowe nie znoszą pouczania niestety. Czują się mocne, ale tylko do pierwszej kontroli. A wtedy zwykle czmychają na zwolnienie lekarskie.
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: aga »

Jak to z tych dziwnych szefowych, to zawsze dostanie po łapkach. Albo jak jej zwróci uwagę, albo jak przyjdzie kontrola, która wykryje nieprawidłowości. Czyz wtedy nie usłyszy - jak wiedziałaś jak to robic, to dlaczego robilałś źle?
Awatar użytkownika
Xenia45
Posty: 144
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: Xenia45 »

Pracując w dużej firmie, nie spotkałam się z przypadkiem, żeby szefowa przyznała się do własnego błędu (oczywiście gdy już wszystko wyszło na jaw) tylko słyszałam "ja mówiłam inaczej..." :?

Jeśli chcesz żyć i pracować w spokoju, nie wyprzedzaj szefa w rozwoju :D
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: VAT z prenumeraty

Post autor: aga »

Jeśli chcesz żyć i pracować w spokoju, nie wyprzedzaj szefa w rozwoju :D[/quote]

Dobre!!!!!!!!! Co prawda ja byłam po stronie pracownika, teraz jestem po tej złej stronie mocy, ale staram się rozumieć moich podopiecznych, właśnie dlatego że kiedyś to ja miałam nad sobą szefa.
ODPOWIEDZ