Badania lekarskie

Krwiopijca też człowiek

Moderator: Admin1

alpinista
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2013, o 19:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Badania lekarskie

Post autor: alpinista »

Naszły mnie ostatnio wątpliwości, czy model który chcemy przyjąć z moim wspólnikiem jest zgodny z prawem. Chodzi o przerzucanie kosztów związanych z badaniem lekarskim na pracowników. Specyfika branży jest taka, że prace są wybitnie sezonowe (odśnieżanie dachów), pracownikami są zazwyczaj studenci, z którymi podpisujemy umowy zlecenie. Muszą oni mieć jednak aktualne badania lekarskie do pracy na wysokości - bez tego nikogo nie wpuścimy na dach. Problem polega jednak na tym, że studenci są bardzo kapryśnymi pracownikami. Co roku zdarza nam się taka sytuacja, że kilku spośród zwerbowanych pracowników, którym opłaciliśmy badania lekarskie, w ogóle nie przychodzi do pracy: a to wyjeżdżają do domów rodzinnych, a to mają sesję, a to są chorzy czy zwyczajnie im się nie chce. A my ponosimy koszty, które są zupełnie idiotyczne. Z tego powodu pomyśleliśmy o tym, żeby rekrutować tylko takich studentów, którzy są gotowi sami opłacić swoje badania: my ich będziemy wysyłać do przychodni medycyny pracy, a oni sami za to zapłacą, a gdy wypracują u nas pewną kwotę, to oddamy im te koszta. Dzięki temu zachowamy się wobec nich uczciwie - bo jeśli tylko będą mieli chęci do pracy, to nie będą ten koszt zwróci im się.

Moja wątpliwość jednak jest taka, że nie wiem, czy to jest zgodne z przepisami. Jeszcze nie wprowadziliśmy tego planu w życie, ale bardzo poważnie się nad tym zastanawiamy. Czy ktoś się orientuje jak to wygląda?
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: izabelar »

Jest rozwiązanie:)
Zatrudniasz studentów na podstawie umowy zlecenia. Taka sytuacja nie podlega pod przepisy kodeksu pracy.
Jeżeli jednak z uwagi na charakter powierzonych do wykonania prac wskazane jest wykonanie badań (a przy pracach na wysokości - moim zdaniem wskazanie jest oczywiste, dzięki temu masz ,,ochraniacz'';) ) - to są dwie możliwości:
- ponosić koszty badań na zasadach jak w przypadku pracowników
- zawrzeć w umowie zlecenia zapis, że warunkiem jej wejścia w życie jest przedstawienie zleceniodawcy aktualnych badań, stwierdzających brak przeciwskazań do pracy na wysokości
Ta druga mozliwość moim zdaniem jest też bardziej poprawna z punktu widzenia zagadnień podatkowych. Nie będzie tu mowy o jakiejś nieodpłatności świadczenia na rzecz zleceniobiorcy. Student chce pracować, niech pokaże, że nie ma przeciwskazań do takiej pracy:)
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: aga »

Pracodawca nawet jeśli zatrudnia pracowników na umowy cywilnoprawne, musi zapewnić jemu zgodne z bhp warunki pracy. Jednakże zleceniobiorca nie podlega pod kodeks pracy i pracodawca nie ma obowiązku kierować go na wstępne i okresowe badania lekarskie. Skłaniałabym się do rozwiązania zaproponowanego przez izabelar. Jeśli student - zleceniobiorca chce pracować, już zgłaszając się do pracy powinien mieć zaświadczenie o braku przeciwwskazań do pracy na określonym stanowisku lub do wykonywania określonych czynności.
Michal
Posty: 53
Rejestracja: 18 lut 2013, o 11:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: Michal »

Alpinista pisze:
alpinista pisze:my ich będziemy wysyłać do przychodni medycyny pracy, a oni sami za to zapłacą, a gdy wypracują u nas pewną kwotę, to oddamy im te koszta.
W momencie, w którym następuje wysyłanie rekrutowanych pracowników, nawet na umowę zlecenie, to badania takie robione są "na firmę", więc trudno mówić o tym, że oni sami je opłacają. Zresztą z tego co się orientuję, to w sytuacji, gdy pracodawca wysyła pracowników na badania, to przychodnia wystawia fakturę właśnie na firmę zlecającą. Jak chcesz to rozwiązać? No i czy rzeczywiście możemy mówić o tym, że pracownik sam robi badania, skoro otrzymuje skierowanie z firmy?
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: aga »

Zazwyczaj jest tak, że pracownik skierowany na badania lekarskie bierze rachunek na firmę, ale sam płaci za te badania. Po przedstawieniu zaświadczenia od lekarza i rachunku, pracodawca zwraca koszty. Alpiniście pewnie chodziło o to, że właśnie taka będzie kolejność postępowania, z tym że nie od razu będą im zwrócone pieniądze, tylko po jakimś czasie, żeby za szybko się nie rozmyslili. W takiej sytuacji będzie i wilk syty i owca cała. Pracodawca pokryje ostatecznie koszty ale lekko się zabezpieczając przed nieuczciym zleceniobiorcą. Jeśli Cię źle zrozumiałam Alpinisto to mnie popraw ;)
alpinista
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2013, o 19:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: alpinista »

Zrozumiałaś mnie prawie doskonale ;)
Mamy podpisaną umowę z przychodnią i procedura wygląda tak:
(1) dajemy skierowanie pracownikowi (w tym momencie planujemy brać od niego pieniądze na badania),
(2) pracownik idzie na badania do przychodni,
(3) na początku miesiąca przychodnia wystawia fakturę za wszystkie badania medycyny pracy przeprowadzone w minionym miesiącu,
(4) gdy pracownik wypracuje odpowiednią kwotę (jakieś 3-4 dni pracy) doliczamy mu koszt badań do wypłaty.

Rozumiem, że jeśli łańcuszek działań będzie wyglądał w ten sposób, to wszystko będzie legalnie i nikt nie będzie mógł się przyczepić?

Jak już jesteśmy przy badaniach lekarskich, to jeszcze jedna rzecz mi się nasuwa. Czy jeśli pracownik ma aktualne badania lekarskie zrobione u innego pracodawcy, to możemy je akceptować? Czy w takiej sytuacji nie mamy obowiązku wysłać go na badania jeszcze raz?
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: aga »

Pracodawca nie ma prawa dopuścić pracownika do pracy bez aktualnych badań lekarskich. Myślę, że nie ma przeciwwskazań do akceptacji przez obecnego pracodawcę badań lekarskich przeprowadzonych u innego pracodawcy. Ważne jest tylko, by zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania określonej pracy pokrywało się zakresem obowiązków u obecnego pracodawcy.
Podobne pytanie rodzi się przy szkoleniach BHP. Jak sądzicie, czy wstępne, stanowiskowe i ewentualnie okresowe badania BHP mogą być honorowane przez innego pracodawcę?
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: izabelar »

Moim zdaniem nie ma takiej możliwości ani przy badaniach profilaktycznych, ani przy BHP (jesli chodzi o pracownika).

Z art. 229 k.p. wyraźnie wynika, kiedy pracodawca nie musi kierować pracownika na wstepne badania lekarskie. Jest tylko jedna taka sytuacja, tzn. jesli pracownik przyjmowany jest na to samo stanowisko u tego samego pracodawcy, w tych samych warunkach i jesli przerwa między zakończeniem poprzedniej umowy, a nawiązaniem nowej nie przekracza 30 dni.

Co innego zleceniobiorca. On może zrobić badania i powinny byc honorowane przez każdego zleceniodawcę - o ile oczywiście stanowisko jest tożsame.
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: aga »

No właśnie. Niby logiczne jest, że to samo stanowisko, ten sam zakres obowiązków ale jak zwykle przepisy są nieubłagane i trzeba się do nich dostosować.
alpinista
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2013, o 19:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Badania lekarskie

Post autor: alpinista »

No dobra, nadal pozostaje nie rozwiązana wątpliwość. Jeśli zatrudniałbym na umowę o pracę, to muszę zrobić badania i nie są ważne badania, które zrobił inny (wcześniejszy) pracodawca. Ale czy jeśli zatrudniam na umowę zlecenie i pracownik (zleceniobiorca) przychodzi z zaświadczeniem lekarskim, że jest w stanie wykonywać zlecone prace, to też muszę go wysłać na badania "u mnie" czy mogę to zaakceptować? (BHP robię sam, więc ten problem i tak mnie nie dotyczy)
ODPOWIEDZ