Potrzebuje pomocy

Pitologia

Moderator: Admin1

Wkropce
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2018, o 12:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Potrzebuje pomocy

Post autor: Wkropce »

Dzień dobry.

Z własnej głupity poniekąd wpakowałem się w kłopoty, od listopada ubiegłego roku zostałem zatrudniony jako senior artist w zagranicznej firmie, stanowisko zdalne, czyli rezyduję cały czas na terenie Polski.

Wynagrodzenie jest w dolarach i na początku szukałem informacji jak się z tego rozliczać, zasiegnąłem języka u znajomego który też przez pewien okres czasu pracował na podobnym modelu i dostałem od niego informację, że mogę od tego odprowadzić podatek raz w roku wypełniając pit 0. Przestałem się tym przejmować i stwierdziłem, że fajnie i wygodnie, tylko teraz jest problem, bo nigdzie nie mogę znaleść informacji o tym jak ma to wygladąć i czy faktyccznie się da. Wszędzie natrafiam na informacje, że podatek od dochodu musi być rozliczany natychmiast. Nie chcę iść do urzędu z pytaniami bo zaraz wsiądą na mnie i zniszczą mi życie.

CZy jest ktoś w stanie wyjaśnić mi w jaki sposób mogę teraz w miare łagodnie rozliczyć te 2 miesiące z ubiegłego roku i pierwsze 3 tego aby nie mieć zbyt dużych problemów? :?: :?:
ODPOWIEDZ