Najlepszy program komputerowy do księgowości

Księgi handlowe (pełna rachunkowość)

Moderator: Admin1

Awatar użytkownika
Xenia45
Posty: 144
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: Xenia45 »

Witam
Jestem ciekawa Waszych opini na temat programów komputerowych do prowadzenia pełnej księgowości. Który Waszym zdaniem jest najlepszy? Ja pracowałam już na kilku. Były to m.in. Raks, Symfonia, Oracle i Navision Attain i najmilej wspominam Raks-a. Prowadziłam w nim także książkę przychodów i rozchodów. A jakie są Wasze typy?
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: słoniu »

Po przetestowaniu większości systemów księgowych, stawiam na INSERT GT.
Nie ma wielu programów tak przyjaznych w stosowaniu jak ten. Niewątpliwym atutem jest mnogość zestawień i indywidualnych konfiguracji.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: pinezka11 »

Mi podobał się nawet Oracle ale to raczej program wykorzystywany w dużej korporacji. Poza tym z tego co się orientuje wiele dużych firm przechodzi teraz na SAP-a.
Słyszałam, że INSERT GT to natomiast dobry program dla małych firm. Zawiera wiele funkcji ale podobno lubi się zawieszać.
Awatar użytkownika
BabciaTeosia
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2013, o 13:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: BabciaTeosia »

Ja bardzo lubię OPTIMĘ to dość drogi program na początek ale przy dobrej konfiguracji jest niezawodny ,ma bardzo różne i potrzebne funkcje.Pracowałam na prawie wszystkich programach ale ten spodobał mi się najbardziej. :)
obeliks
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2013, o 21:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: obeliks »

dla mnie rownież OPTIMA to bardzo intuicyjny program dający wiele możliwości, jeśli jest prawidłowo skonfigurowany praca z nim jest bardzo łatwa lekka i przyjemna,
minusem tego oprogramowania jest to że nie należy do najtańszych na rynku,
osobiście mogę polecic WF-Fakir, jest tanszy i bardzo prosty w obsłudze,
gienia
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2013, o 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: gienia »

Uważam, że warto zainwestować w OPIMĘ i oczywiście dobrego informatyka:). Tak naprawdę koszty związane z zakupem i konfiguracją programu, w bardzo szybkim czasie się zwrócą. A firma będzie miała bardzo klarowne zestawienia.
anka
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2013, o 18:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: anka »

Witajcie,
moje doświadczenia z programami księgowymi to:
1) Simple - niestety jeszcze to stare na DOS-ie, ale całkiem praktyczne gdy zastosujemy tzw "bibliotekę funkcji" i z tego nawet starego programu możemy sobie wszystko wysiągnąć do excela w takiej postaci taj jak chcemy, w ten sposób robiła tzw księgowość zarządczą na potrzeby Pana Prezesa według układu na "5", a piątki miałam bardzo rozbudowane nawet do 15 cyferek, może było to trochę skomplikowane i długie, ale bardzo przydatne właśnie do tej funkcji,
wiem, że jest też nowy SIMPLE na SQL ale niestey go nie znam
2) OPTIMA bardzo fsjny program do biur rachunkowych, do dużej ilości małych firemek, raczej nie widzę go w dużej produkcyjnej firmie, ale jest przejrzysty, intuicyjny, polecenia trochę jak excel, ogólnie fajny i z tego co wiem też nie jest drogi
3) RAKS SQL, ten program chyba najbardziej mi się podobał, bardzo intuicyjny jak excel, zapisz wklej kopiuj, księgują te same faktury po raz kolejny podpowiada konta z których wcześniej korzystałam, przy wykupieniu pomocy telefonicznej można w zasadzie wszystko zrobić, łączy się z Płatnikiem DRA przenosi do płatnika wraz z danymi nowych osób, deklaracje VAT PIT i inne także można wydrukować bezpoeśrednio z programu, po każdej zaksięgowanej fakturze możemy sobie podejrzeć jak zmienia się kwota VAT do zapłąty itd
ale chyba nie nalezy do najtańszych
4) obecnie pracuje na IFS w firmie produkcyjnej, program bardzo rozbudowany, faktury elektroniczne, także w formie elektronicznej sa zatwierdzane formalnie i rachunkowo, bardzo dużo osób ma do niego dostęp, każdy w tym kawałku do którego jest przydzielony, ale niestety jest mało przyjazny dla użytkownika, na intuicję nic nie zrobisz, ciężko jest z niego coś wyłuskać jeśli ktoś nie podpowie gdzie tego szukać, ogólnie nie mam wyboru i pracuję na nim, ale raczej nie polecam
Pozdrawiam
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: izabelar »

A czy ktoś z Was zna Rewizora?
Przymierzam się do poznania pełnej ksiegowości - tak ,,na sucho", tzn. ucząc się z ustawy, książek i mając pod ręką program. Cena dość przystępna się wydaje. Czy to miałoby sens?
Xięgowa
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: Xięgowa »

A masz jakieś podstawy? Samodzielna nauka może przynieść więcej szkody niż pożytku...
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: pinezka11 »

Dawno temu i przez bardzo krótki okres pracowałam na Rewizorze 3 EURO jeszcze pod DOSem (słynne niebieskie ekrany) bardzo dobrze go wspominam. Wiem, że już został wycofany z rynku i zamieniony na programy InsERT GT, na których akurat nie miałam przyjemności pracować ale wiem, że wiele osób je poleca.
Samodzielna nauka myślę, że może być bardzo trudna, bo jak zawsze wszystko wychodzi w praktyce a tak na sucho to chyba jak Xsięgowa wspomniała może to przynieść więcej szkody niż pożytku...
ODPOWIEDZ