Zmiana formy opodatkowania po 20 stycznia

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

Jerzykk
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2015, o 17:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Zmiana formy opodatkowania po 20 stycznia

Post autor: Jerzykk »

Mam jeszcze czas do dzisiaj na zmianą formy opodatkowania z podatku dochodowego liniowego na ryczałt, ale nie mam pewności czy będzie to zgodne z z prawem, ponieważ za kilka dni (około 22-23 stycznia) przyjdzie mi przelew za sprzedaż, która należy rozliczyć wg. podatku dochodowego (liniowego). Więc jeżeli dzisiaj zmieniłbym formę opodatkowania na ryczałt, to czy ten ryczałt zacznie obowiązywać już od dzisiaj, czy dopiero od 1 lutego? Bo jeżeli od dzisiaj to pewnie nie powinienem zmieniać formy opodatkowania zważywszy na ten przelew?

Wobec tego, czy są jakieś inne sposoby zmiany formy opodatkowania po 20 stycznia? Nie wiem, może zmiana właściciela, czy coś w tym stylu?
Jerzykk
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2015, o 17:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zmiana formy opodatkowania po 20 stycznia

Post autor: Jerzykk »

Wszystkie usługi, które będę wykonywał w 2015 roku nie są wyłączone z ryczałtu, ale ten jeden przelew o którym mowa jest za usługę wykonaną z 2014 roku (rachunek wystawię w styczniu 2015 roku w dniu gdy przelew przyjdzie mi na konto bankowe firmy), która jest na pewno wyłączona z ryczałtu - czy wobec tego mogę być na ryczałcie w 2015 roku?
016hnoor
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2015, o 08:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Zmiana formy opodatkowania po 20 stycznia

Post autor: 016hnoor »

podatku dochodowego (liniowego)
Więc jeżeli dzisiaj zmieniłbym formę opodatkowania na ryczałt, to czy ten ryczałt zacznie obowiązywać już od dzisiaj, czy dopiero od 1 lutego?


_____________
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2015, o 08:52 przez 016hnoor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ