działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Dla singli

Moderator: Admin1

Michal
Posty: 53
Rejestracja: 18 lut 2013, o 11:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Post autor: Michal »

Zawsze można spróbować się dogadać z tym pracodawcą, żeby zwiększyć mi miesięczne wynagrodzenie, ale przerzucić na mnie pewne koszty (np. rozmów telefonicznych) - firma zleceniodawca będzie miała takie same koszty, a my będziemy sami pracować na swoją historię klienta u dostawcy telefonii - lub w jakiejkolwiek innej firmie.
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Post autor: izabelar »

Tu masz rację:) I przy okazji jest to dobre posunięcie, aby nie narażać się na zarzut pozorności prowadzonej działalności gospodarczej.
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Post autor: aga »

Dobre rozwiązanie. Przy okazji tym sposobem można zwiększać swoje roczne obroty, co ma również znaczenie przy kolejnych zleceniach, budowaniu historii firmy, a także jesli chcemy wziąć w przyszłości kredyt lub leasing.
olga21
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2014, o 14:37
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Post autor: olga21 »

Ja również optowałabym za działalnością. Robisz dla siebie i masz szereg możliwości ulokowania kapitału. A w koszty jak dobrze pokombinujesz to możesz wrzucić sporo i będzie się to wtedy jeszcze bardziej opłacało. Ale jeżeli masz wątpliwości to udaj się do dobrego biura rachunkowego i oni tam na pewno przedstawią ci dokładna symulacją twojego profilu działalności.
laikwtemacie
Posty: 3
Rejestracja: 2 lut 2015, o 23:13
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Post autor: laikwtemacie »

Dzięki za poruszenie dobrego tematu. jakiś czas temu o tym myślałem i chyba do tego wrócę.
magda86
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2016, o 16:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Post autor: magda86 »

teraz wiele firm wymusza na swoich pracownikach zakładanie własnej działalności gospodarczej.
W jednoosobowej firmie rzeczywiście każdy jest swoim szefem, sam reguluje czas pracy, przyznaje urlopy i rozdziela premie.
Inny problem to nawał pracy. Jednoosobowa firma to bowiem także jednoosobowy dział kadr i księgowości. Jako przedsiębiorca ponoszę biznesowe ryzyko, niezależnie od obrotów muszę mieć na ZUS, czynsz, towar. Nie mogę sobie też pozwolić na dłuższe położenie się do łóżka i porządne chorowanie, czy urlop z rodziną. Bo jak nie pracuje to i nie zarabiam
Własna mała firma jest bowiem pomysłem nie tylko na redukcję kosztów pracy, ale i sposobem na walkę z bezrobociem, czy znalezieniem pierwszej pracy. Stąd takie zatrudnienie wybiera coraz więcej młodych osób. Żeby mieć własną firmę, nie trzeba być omnibusem ani posiadać 100 proc. środków na rozpoczęcie działalności. Ambitny i skuteczny biznes wymaga dobrego pomysłu, znalezienia sobie niszy rynkowej i bycia innowacyjnym na starcie
fedalny
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2016, o 11:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Post autor: fedalny »

lepsza działalnosc moim zdaniem :)
jawoli
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2017, o 11:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: działalność gospodarcza czy umowa zlecenie

Post autor: jawoli »

Myślę, że lepsza działalność. Kontrakt wybiera wiele osób.
ODPOWIEDZ