Pożyczka, darowizna, depozyt nieprawidłowy?

Ryczałt ewidencjonowany, akcyza, od nieruchomości, od spadków i darowizn, podatki lokalne, ..........

Moderator: Admin1

fear
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2014, o 19:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pożyczka, darowizna, depozyt nieprawidłowy?

Post autor: fear »

Witam,
Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób może zostać oceniona następująca sytuacja. Rodzic wpłacił na moje konto walutowe około 20.000 euro celem skorzystania z kantoru internetowego. Pieniądze nie były przeznaczone dla mnie, jedynie chodziło o pomoc w przeprowadzeniu operacji. Przeprowadziłem wymianę walut dzięki kantorowi walutowemu (przelew na konto walutowe walutomatu, wymiana na PLN, przelew na konto PLN walutomatu), wymieniłem pieniądze na złotówki z tym, że przelałem je na swoje konto osobiste (ze względu na to, że na moim koncie brak dodatkowych opłat za przelew). Następnie przelałem kwotę w PLN z mojego konta na konto osobiste rodzica.

Czy operacje wyżej wymienione mogą zostać potraktowane jako udzielenie mi pożyczki czy darowizny w świetle prawa i powinny być zgłaszane do US?! Czy może jest jeszcze inne określenie tego typu operacji, np. nieodpłatne przechowanie, depozyt nieprawidłowy?

Czy w takim razie mój zwrot PLN na konto rodzica to również może być traktowany jako darowizna tym razem dla rodzica i powinien być zgłaszany przez rodzica w US?

Z góry dziękuję za pomoc.
USer
Posty: 7
Rejestracja: 16 gru 2013, o 15:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pożyczka, darowizna, depozyt nieprawidłowy?

Post autor: USer »

Moim zdaniem, jest to jedna operacja pożyczki od rodzica i jej zwrot. Należy zgłosić tę pożyczkę do US.
fear
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2014, o 19:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pożyczka, darowizna, depozyt nieprawidłowy?

Post autor: fear »

Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
ODPOWIEDZ