Koniec kilometrówki???

Księga przychodów i rozchodów

Moderator: Admin1

izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Koniec kilometrówki???

Post autor: izabelar »

Przeglądam projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia PKPiR i oczom nie wierzę. Zmiana dotyczyłaby też ust. 13 Objaśnień do ksiegi. Z trzeciego zdania tego ustępu dotychczas wprost wynikało, że w przypadku samochodu nie stanowiącego środka trwałego, prowadzi się kilometrówkę i do kosztów można przyjąć kwote wynikającą z porównania kilometrów z poniesionymi wydatkami.
Teraz wygląda na to, że do kolumny 13 wpisuje się sumę z zestawienia poniesionych wydatków wynikających z faktur.
Rewolucja?:)
Iwona
Posty: 23
Rejestracja: 3 mar 2013, o 18:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koniec kilometrówki???

Post autor: Iwona »

I bardzo dobrze, ja nie za bardzo rozumiałam sensu kilometrówki w ogóle
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koniec kilometrówki???

Post autor: izabelar »

Odwołuję wszystko. Po staremu zostaje. Ja po prostu muszę nauczyć się liczyć;) Trzecie zdanie z czwartym mi się pomerdało. I zmianie uległo to trzecie. Czwarte zaś - mówiące o kilometrówce - zostało:(
Przepraszam za zamieszanie
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koniec kilometrówki???

Post autor: pinezka11 »

a szkoda, bo mogło być tak pięknie :(
obeliks
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2013, o 21:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koniec kilometrówki???

Post autor: obeliks »

w mojej ocenie kilometrowka to jakis dziwny wymysl ustawodawcy no ale coz skoro jest to trzeba sie do niego stosowac
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koniec kilometrówki???

Post autor: aga »

Kilometrówka to taki sztuczny twór - trzeba wymyślić zapisać tyle wyjazdów do klientów, ZUS i US żeby faktury za paliwo się zmieściły. I po co to wszystko? Papierologia stosowana.
Hanys
Posty: 27
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koniec kilometrówki???

Post autor: Hanys »

Dokładnie, a w dodatku koszty paliwa są coraz większe (gdzie te czasy kiedy litr paliwa PB95 można była znaleźć za 3,20 - przypomnę, że w 2008 roku była jeszcze taka cena :) - aż się rozmarzyłem).
Tymczasem Ministerstwo Finansów nie chce się zgodzić na nowe stawki kilometrówki zaproponowane przez Ministerstwo Infrastruktury, argumentując swoją opinię tym, że budżetu nie stać na większe wydatki w tym zakresie (a stawki nie zmieniły się chyba od 2007 roku!).
Co racja to racja, że nas nie stać, ale jak analizuję koszty paliwowe w firmie, w której pracuję to wzrosły one w ostatnim czasie o jakieś 40%.
Pozostaje nam chyba cieszyć się tym, że jeszcze kilometrówki do końca nie zlikwidowali:)
ODPOWIEDZ