Konto bez opłat - gdzie?

firmowe i prywatne

Moderator: Admin1

Iwona
Posty: 23
Rejestracja: 3 mar 2013, o 18:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: Iwona »

Chciałabym zmienić konto bankowe - czy znacie takie, które faktycznie jest darmowe? Chodzi mi o takie, które nie ma ukrytych opłat i prowizji

Wypłacam czesto pieniadze z najróżniejszych bankomatów, dlatego zależy mi przynajmniej na tym, aby było to konto z możliwoscią wypłacania pieniędzy bez prowizji z każdego miejsca

robię też sporo przelewów internetowych, więc zalezałoby mi też na opcji taniego lub darmowego przelewu krajowego

Znacie takie konta?
Holka
Posty: 27
Rejestracja: 3 mar 2013, o 19:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: Holka »

Nie ma darmowych kont - jeśli nie przynosisz bankowi odpowiednich pieniedzy, to opłaty będą na ciebie czekały zawsze. Nawet najtańsze banki z grupy Czarneckiego, czyli Idea Bank, Getin to banki, ktore były za darmo tylko na początku
Od maja ubiegłego roku już jest opłata za prowadzenie rachunku w tych bankach jesli nie zapewnisz odpowiednich obrotów miesiecznie.

darmowe jest także konto w Alior Sync, ale to też pewnie sie zmieni
Te banki sa na etapie poszukiwania i pozyskiwania klientów, ale nie ma co liczyc na to, że czasy darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów i darmowe przelewy internetowe będą trwały wiecznie
Andźka
Posty: 37
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: Andźka »

Nie zgadzam się z tą opinią, mam znajomego, który ma konto w ING i nic go nie kosztuje utrzymywanie konta, może wybierać pieniądze za darmo ze wszystkich bankomatów i ma darmowe przelewy internetowe - jedyny warunek, który jest według mnie spokojnie do spełnienia, to musi co miesiąc wykonać transakcję kartą w kwocie bodajże minimum 100 zł, więc chyba nic strasznego?
Dodatkowo mogę od razu podać drugi bank - Nordea, który nie pobiera opłat za wypłaty z bankomatów i przelewy internetowe, jedynie za użytkowanie karty - ale tu nie jestem pewna - jest to chyba jakieś 1,5 zł na miesiąc (to też uważam nie jest dużo), ale tą informację muszę jeszcze sprawdzić.
Andźka
Posty: 37
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: Andźka »

Jeszcze przed chwilą doszły mnie słuchy - bo miałam z kim od razu to przedyskutować :D , że kiedyś w Alior Banku tak było (nie wiem jak teraz), że bez żadnych opłat, a do tej pory tak jest w MBanku.
Trzeba po prostu dokładnie wszystkiego się dowiedzieć przed założeniem konta, często są jakieś warunki, ale spokojnie do spełnienia - np. wspomniane 100 zł transakcji kartą albo przelew na konto w minimalnej wysokości 1000 zł (ale jak ktoś ma wypłatę co miesiąc to też nie jest to żaden problem:)).
Marcus
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2013, o 09:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: Marcus »

Jeśli mogę wtrącić, co do alior sync, żeby zdobyć szersze informacje można wejść na alior sync forum, dość ciekawe forum z opiniami o bankach, choć w mojej opinii wszystkie są takie same.
magnum
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2013, o 20:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: magnum »

Możecie spokojnie sprawdzić internetowe konto na alior sync, z niepoprawnie działającym cashbackiem (chyba że już go poprawiono), nie wiem jak teraz stoi mbank ale wydaje mi się że nadal ma fajną ofertę, ING dla firm jest niezły i to tyle! Pozdrawiam!
andrzej.d
Posty: 10
Rejestracja: 13 maja 2013, o 08:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: andrzej.d »

Moim zdaniem całkiem sensowną ofertę ma Bank Zachodni WBK dla osób poniżej 26 roku życia. Prowadzenie konta jest w pełni darmowe, ewentualne koszta pojawiają się w zależności od tego jaką kartę kredytową/debetową wybierzemy.

Odradzałbym natomiast zakładanie konta bankowego w mBanku, bądź AliorSyncu, gdyż ostatnio zaczęli pobierać niewielkie opłaty za konto, a także zmieniać regulamin usług takich jak np. Cashback, przez co znacząco tracą na opłacalności.
elixir
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2013, o 17:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

konto bankowe

Post autor: elixir »

Teraz mbank wprowadza nową ofertę ale Sync i tak lepiej się prezentuje
kingapau90
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2016, o 16:39
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: kingapau90 »

Odkopuje temat gdyż jest wysoko w wyszukiwarce :)
Miałem problem w wyborze sensownego konta bankowego bez opłat :)
Przeczytałam ten artykuł Konto bankowe bez opłat: https://pandafinansowa.pl/konto-bankowe-bez-oplat/ i wybrałam Bank smart i jestem z niego bardzo zadowolona :))
angelika
Posty: 5
Rejestracja: 22 lis 2017, o 18:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Konto bez opłat - gdzie?

Post autor: angelika »

Pewnie, że nie jest to łatwe. Kont jest naprawdę wiele, ale trzeba wziąć pod uwagę wiele kryteriów, by wybrać to najodpowiedniejsze. Po pierwsze należy zastanowić się, jakie wpływy będziemy osiągać i w jaki sposób najczęściej dokonujemy płatności. Wiele rachunków jest darmowych, ale tylko po spełnieniu wymaganych warunków. Kilka z nich zostało opisanych na https://ekantor.pl/masz-konto-w-banku-s ... ym-zyskac/
ODPOWIEDZ