Gdzie otworzyć rachunek ?

firmowe i prywatne

Moderator: Admin1

Barakuda
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2013, o 23:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Gdzie otworzyć rachunek ?

Post autor: Barakuda »

na szczęscie widzę w interencie coraz wiecej artykułów, z ktorych wynika, że banki albo wycofują z oferty te inwestycje, albo uznają ulgowo reklamacje klientów wprowadzonych w błąd przez pracowników banków.
Awatar użytkownika
Xenia45
Posty: 144
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Gdzie otworzyć rachunek ?

Post autor: Xenia45 »

Skala tych procederów jest na tyle duża, że muszą w jakiś sposób rozwiązać takie kwestie. Zastanawiam mnie tylko, że nikt nie pomyśli o czymś takim jak reputacja. Jak długo można oszukiwać klientów, przecież na dłuższa metę, nie jest to możliwe. Bank, któremu zależy na dłuższym funkcjonowaniu na rynku powinien przede wszystkim zadbać o markę, o wykreowanie jej w taki sposób aby budziła zaufanie, szczególnie w sektorze bankowym. Zaufanie i bezpieczeństwo powinno być podstawą do funkcjonowania na tym rynku. No chyba, że komuś zależy na zebraniu jak najszybszym kasy i rozpłynięciu się z nią. Historia pokazuje, że takich instytucji nie brakuje. Jednak np. w przypadku Getin Banku, nie wydaje mi się, żeby zależało im na zniknięciu z rynku, trochę już na nim funkcjonują. Dlatego dziwi mnie postępowanie pracowników banku przy zawieraniu umów o których była mowa we wcześniejszych postach, choć zapewne wynika to z decyzji "wyższego szczebla".
Xięgowa
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Gdzie otworzyć rachunek ?

Post autor: Xięgowa »

Ostatnio od jednego z pracowników grupy banków, do której należy m.in. Getin dostałam propozycję lokaty - uwaga - 9% na 3 miesiące, kwota max 10000 zł. Warunek - wizyta w banku u doradcy. Stwierdziłam, że szkoda czasu na to spotkanie, bo z pewnością umowa jest taka, że ze 2 godziny bym ją czytała, a i tak 3/4 nie zrozumiała, a na koniec okazałoby się, że te 10 tys. i 9% to ja mam im oddać za to, że czas doradcy zajęłam;)
Hanys
Posty: 27
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Gdzie otworzyć rachunek ?

Post autor: Hanys »

Dokładnie, ja miałem ostatnio tak z umową przedłużającą abonament na telefon w jednej ze znanych sieci:), jak rozmawiałem przez telefon o warunkach nowej umowy to wszystko było ok, ale jak odebrałem przesyłkę od kuriera i zacząłem czytać umowę, żeby się upewnić czy aby na pewno są takie warunki jak miały być, to się okazało, że po niezliczonej ilości razy przeczytania umowy i tak nie miałem pewności, na czym stoję:) i żeby nie było, że to ja jestem jakiś ograniczony, o pomoc prosiłem dwóch kumpli, którzy po godzinie stwierdzili, żebym najlepiej zadzwonił i dopytał, jaką mam aktualnie umowę:).
Podobnie banki - tak nakręcą, tu warunki normalne, tu promocyjne, tu ze 3 gwiazdki plus tak drobny druczek, że bez lupy nie podchodź, a dodatkowo z 20 odwołań do innych regulacji i aneksów, że koniec końców nie wiadomo jak bardzo Cię zrobili na szaro, bo że zrobili to pewne ;) .
A kontynuując temat banków, teraz są super świąteczne okazje pożyczkowe! w jednym z banków tylko 330%-owa pożyczka! zupełnie nie rozumiem, jak ludzie mogą się na to łapać.
angielvisual
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2013, o 22:25
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Gdzie otworzyć rachunek ?

Post autor: angielvisual »

Osobiście nie polecam żadnego banku:D Wszystkie banki to &#^%*&#, ale jak już trzeba otworzyć to może coś z minimalnymi kosztami obsługi i przelewów? Może mbank?
Tenser
Posty: 3
Rejestracja: 21 maja 2013, o 10:06
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Gdzie otworzyć rachunek ?

Post autor: Tenser »

Może w aliorze? Osobiście posiadam firmowy rachunek w ING, jestem z niego dość zadowolony ze względu na przelewy internetowe które są bezpłatne niestety cierniem są opłaty za obsługę kart. Kredyt bank przez jakiś czas promował swoje rachunku i zachęcił sporą rzeszę klientów ale zaraz po kilku miesiącach zmienił regulacje dotyczące tabeli opłat i prowizji.
tek777
Posty: 1
Rejestracja: 4 sie 2013, o 21:25
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Gdzie otworzyć rachunek ?

Post autor: tek777 »

ja używam konta Inteligo - i w zasadzię mogę polecić
Konto jest darmowe, przelewy darmowe, sporo bankomatów, karta darmowa jak się robi nią zakupy. Konto ma pare ciekawych funkcji - jak np. przelew na adres e-mail czy pobranie wyciągu swoich danych z Biura Informacji Kredytowej (płatne, ale przynajmniej za to bardzo szybkie, w ciągu paru minut można mieć raport).

I do tego jeszcze aktualnie w banku Inteligo mają promocję dla nowych klientów - jeżeli taki nowy klient założy konto z polecenia aktywnego klienta (np. mojego) - i wyda 300 zł kartą do konta - to dostanie 100 zł od banku.

Jak ktoś chciałby konto założyć i przy okazji taką stówkę zarobić to niech pisze do mnie: tek777[malpka]wp.pl - prześlę kod polecenia i szczegółową instrukcję postępowania.
kassiencja1234
Posty: 1
Rejestracja: 5 wrz 2022, o 18:25
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Gdzie otworzyć rachunek ?

Post autor: kassiencja1234 »

Jak często korzystacie z możliwości robienia zakupów w sklepach internetowych? Moim zdaniem obecnie ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie i zakupy bez korzystania z usług kurierskich, a Wam polecam artykuł - .
ODPOWIEDZ