Bon na innowacje

Pozyskiwanie i rozliczanie

Moderator: Admin1

Michal
Posty: 53
Rejestracja: 18 lut 2013, o 11:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Bon na innowacje

Post autor: Michal »

Wczoraj PARP ogłosił nabór wniosków o udzielenie wsparcia w ramach programu Bon na innowacje. Ktoś się tym interesuje? Ktoś składa wniosek? Jakie są Wasze odczucia dotyczącego tego programu?
Hanys
Posty: 27
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Bon na innowacje

Post autor: Hanys »

Jeżeli masz pomysł, w jakim zakresie chciałbyś współpracować z jakąś jednostką naukową i wystarczy Ci 15 tyś. to próbuj:). Program jest moim zdaniem głównie dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać działalność pod kątem innowacyjności.
Ja osobiście jestem sceptykiem jeśli chodzi o współdziałanie z Szanowną Unią, ale może warto spróbować, tylko jak możesz wniosek składaj sam - strasznie mnie denerwują wszystkie firmy, które to pośredniczą w składaniu wniosków, biorą za to pieniądze, a czasem w ogóle się nie przykładają i oczywiście nie gwarantują Ci powodzenia.
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Bon na innowacje

Post autor: aga »

Ja jakoś nie wierzę w te pieniądze z unii dla małych przedsiebiorców. Może jestem pesymistką pod tym wzgledem, a może realistką...Generalnie rzecz biorąc mam wrazenie, że bogaci dostają duzo, a biednemu zawsze wiatr w oczy.
Poludnik
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2013, o 17:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Bon na innowacje

Post autor: Poludnik »

A ja właśnie od jakiegoś czasu dopiero jestem poważnie zainteresowany dotacjami z UE. Wcześniej myślałem o tym tak jak Aga - że biorą tylko duże firmy, że trzeba mieć znajomości, że to i tamto. Jednak niedawno dotarły do mnie dwie informacje. Po pierwsze kilka firm z którymi współpracujemy otrzymała dotacje i wiem na 100% że nie było tam żadnych przekrętów, łapówek ani innych takich numerów - a to wzbudziło moją chęć do tego żeby również spróbować. Po drugie natomiast ponoć mają skończyć się fundusze niedługo, ze względu na zmianę okresu budżetowego Unii. Niby teraz głośno, że politycy "przywieźli" jakieś następne pieniądze, ale specjaliści twierdzą, że to do końca nie wiadomo jak będzie.

O Bonie na innowacje nie słyszałem, ale przyjrzę się tematowi, może mi podpasuje.
ODPOWIEDZ