Ubezpieczenia inwestycyjne

Czyli pieniądze

Moderator: Admin1

Iwona
Posty: 23
Rejestracja: 3 mar 2013, o 18:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ubezpieczenia inwestycyjne

Post autor: Iwona »

Witajcie,
co myślicie o ubezpieczeniach inwestycyjnych - warto?
Andźka
Posty: 37
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ubezpieczenia inwestycyjne

Post autor: Andźka »

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem, tym bardziej, że pracowałam kiedyś w dużej firmie ubezpieczeniowej i od tej pory wiem, żeby jakichkolwiek ubezpieczeń unikać jak ognia:), a jeśli chodzi o inwestycyjne, to po pierwsze trzeba bardzo dokładnie przeczytać umowę (zresztą jak każdą w sumie) i zwrócić uwagę, jaka jest składka - jednorazowa czy regularna (ULS - unit-linked single czy ULR - unit-linked regular), jaki jest okres wpłacania składek bez możliwości wypłaty jakichkolwiek środków w międzyczasie, po jakim czasie opłaca się wyjąć środki - czyli jaka jest przed tym okresem opłata pobierana przez ubezpieczyciela za ich wyjęcie, a jaka jest po tym okresie opłata bo w niektórych przypadkach z upływem czasu opłata maleje ale ciągle jest, no i żeby zarobić, to naprawdę trzeba się znać na tym i kontrolować portfel inwestycyjny, a w razie konieczności trzeba zmienić wybrany początkowo portfel, czyli trzeba również doczytać, czy nie ma opłaty za zmianę funduszy, w które się inwestuje.
Podsumowując, jeżeli chcesz się w to bawić (ale tylko długookresowo się opłaca) i znasz się na tym, to można spróbować, bo oczywiście plusem tego typu produktów jest korzyść podatkowa. Podatek "Belki" jest naliczany dopiero w momencie wypłaty środków, więc dzięki temu mamy do czynienia z szybszym przyrostem kapitału (w sytuacji zmiany funduszy podatek również nie jest pobierany).
Ale ja wiem tylko tyle, że sama znam ludzi, którzy znają się na inwestowaniu, a stracili na takich produktach (zresztą ja jak na razie też, ale liczę na zysk po długookresowej inwestycji :) ).
rovent
Posty: 7
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 12:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ubezpieczenia inwestycyjne

Post autor: rovent »

A mnie dziwi kwestia, dlaczego wszystkie ubezpieczenia są konieczne w przypadku spraw kredytowych...
breton
Posty: 4
Rejestracja: 11 sty 2014, o 18:11
Lokalizacja: Oświęcim
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ubezpieczenia inwestycyjne

Post autor: breton »

rovent pisze:A mnie dziwi kwestia, dlaczego wszystkie ubezpieczenia są konieczne w przypadku spraw kredytowych...
Już niedługo się to zmieni, przynajmniej w przypadku kredytów hipotecznych.
Najprawdopodobniej już w 2015 roku banki nie będą mogły udzielać kredytów na zasadzie ofert pakietowych. Ten tzw. cross-selling trafił pod lupę Komisji Europejskiej, ponieważ niejednokrotnie dochodziło do wprowadzania przez banki w błąd kredytobiorców w różnych krajach UE. Odpowiedni projekt unijnej dyrektywy zakazującej sprzedawania kredytów hipotecznych na zasadzie sprzedaży wiązanej (wraz z ubezpieczeniami, kartami kredytowymi itp.) został niedawno przyjęty przez Parlament Europejski.
dspilnyk
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2014, o 11:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ubezpieczenia inwestycyjne

Post autor: dspilnyk »

Zapraszam do kontaktu osoby, które nie są usatysfakcjonowane ze swojej polisy inwestycyjnej (polisolokaty) oraz osoby, które utraciły swoje pieniądze w skutek zakończenia swojej inwestycji. Pomogę w rozwiązaniu umowy ubezpieczenia na życie z UFK oraz w dochodzeniu roszczeń o zwrot pobranych opłat likwidacyjnych.

d.spilnyk@ kancelaria-lex. org lub tel. 531 151 536
ODPOWIEDZ