PIT przez internet

Moderator: Admin1

alpinista
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2013, o 19:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

PIT przez internet

Post autor: alpinista »

Czy w tym roku też można rozliczać się przez internet? Nigdy nie wiem, na jakiej stronie mogę znaleźć oficjalne informacje na ten temat.
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: pinezka11 »

Cześć,
Tak można. Informacje na ten temat znajdziesz na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów http://www.finanse.mf.gov.pl w zakładce e-Deklaracje. Z tego co czytałam na stronie, występują co jakiś czas przerwy techniczne utrudniające dostęp do seriwsy ale nie są one zbyt długie dlatego bez problemu można wysłać formularz podatkowy :)
Awatar użytkownika
BabciaTeosia
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2013, o 13:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: BabciaTeosia »

Tak jak napisała Pinezka, nie ma z wysyłaniem PIT-ów przez internet problemu. Ja w zeszłym roku tak wysłałam swój PIT. W rozmowach ze znajomymi pojawił się tylko problem wysyłania deklaracji w tzw" ostatnie chwili" ponieważ system zawieszał się z powodu nadmiaru wysyłek.
Jedyna rada to zrobić PIT i wysłać wcześniej :)
Michal
Posty: 53
Rejestracja: 18 lut 2013, o 11:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: Michal »

Witam wszystkich na forum.
Ja rozliczam się przez internet już do dwóch lat. Za każdym razem robiłem to na ostatnią chwilę i o ile dwa lata temu rzeczywiście był pewien problem na łączach, to w zeszłym roku nie zauważyłem już takie problemu. Oczywiście warto to zrobić wcześniej, żeby mieć temat z głowy.
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: pinezka11 »

Michal pisze:warto to zrobić wcześniej, żeby mieć temat z głowy
Zgadzam się :)
Szczególnie gdy z rocznego rozliczenia podatku wynika kwota do zwrotu, ponieważ dzięki temu pieniądze szybciej wrócą na nasze konto. Skarbówka ma bowiem 3 miesiące na przekazanie nadpłaty i w tym przypadku ważny jest termin złożenia zeznania, ponieważ te 3 miesiące liczone są właśnie od od tego momentu.
alpinista
Posty: 34
Rejestracja: 17 lut 2013, o 19:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: alpinista »

Dzięki wszystkim za pomoc, mam nadzieję że tym razem nie będę tego robił na ostatnią chwilę. Co roku sobie to obiecuję.
Poludnik
Posty: 37
Rejestracja: 21 lut 2013, o 17:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: Poludnik »

Otrzymałem właśnie maila z linkami do jakiegoś darmowego programu do rozliczania PITu - trzeba go pobrać na komputer i zainstalować. Trochę się boję, że tam będą jakieś wirusy czy programy szpiegujące. Nie chcę tu podawać linków, żeby nie zaśmiecać forum, ale co sądzicie o tym? Czy takie programy mogą rzeczywiście ułatwić rozliczanie, czy korzystać jedynie z oficjalnych aplikacji ministerstwa finansów?
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: aga »

To zależy czy chcesz rozliczyć PIT przez internet, czy tylko go wypełnić, wydrukować i przekazać do urzędu tradycyjna pocztą lub osobiście. Jeśli przez internet polecałabym oficjalną stronę Ministerstwa Finansów. Wysyłam stamtąd również inne formularze i nie miałam dotąd żadnych problemów, oprócz chyba związanych z przeciążeniem serwera bo chodziło to wtedy strasznie. Ale to są sprawy techniczne. Najważniejsze, że nie ściągniesz jakiegoś świństwa. Jeśli chodzi o wypełnienie tylko PIT-a, to jest szereg stron, z których możesz pobrać darmowy program. Ja polecam stronę http://www.podatki.biz/roczne/. Na ty się nigdy nie zawiodłam, a korzystałam kilka lat.
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: pinezka11 »

Mi się wydaje, że ten otrzymany przez Ciebie link to zwykły program do rozliczania PITów rocznych, które jak wspomniała Aga możesz wypełnić, wydrukować i przekazać do urzędu. W internecie jest mnóstwo takich programów. Większość z nich jest robiona na zlecenie np. organizacji pożytku publicznego, które w ten sposób chcą ułatwić życie podatnikom a przy okazji "zbierają" 1% podatku. Robiąc rozliczenie roczne poprzez taki program najczęściej pole w którym podaje się nazwę i numer KRS organizacji PP i np. cel szczegółowy są już z automatu wypełnione danymi konkretnej organizacji.
lena
Posty: 15
Rejestracja: 28 lut 2013, o 11:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: lena »

Z taką sytuacją, o której pisze pinezka11 też się spotkałam. Często otrzymuje się płytki z takim darmowym programem, są nieraz dołaczane do gazet. Ale pola z 1% nie mozna edytować. Jest on przypisany do konkretnej organizacji. Myślę, że tego typu programy są bezpieczne i można spokojnie z nich korzystać. Jeśli nie ma celu szczególnego jeśli chodzi o ten 1%, to warto go przekazać na tą właśnie organizację, która ułatwiła nam wypełnienie zeznania. W końcu liczy się idea - żeby pieniądze trafiły do kogoś potrzebyjącego.
ODPOWIEDZ