PIT przez internet

Moderator: Admin1

Marti
Posty: 38
Rejestracja: 6 mar 2013, o 20:12
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: Marti »

Po odpowiedzi Arweny zaciekawił mnie ten temat szerzej i znalazłam więcej informacji, między innymi ciekawy artykuł w Gazecie Wyborczej.
No bo niby budżet państwowy nie zostanie uszczuplony - jak słusznie stwierdziła Arwena - bo nie będzie Funduszu Kościelnego, niemniej jednak wpływy z podatków do budżetu będą mniejsze, jak będą mniejsze wpływy podatkowe, to i zmniejszą się dochody samorządów z udziałów w podatku PIT.
W związku z tym poszczególne miasta już zaczęły kalkulację, ile to może być.
Ale podobno ten cały pomysł przekazywania 0,5% ma zostać oceniony po 3 latach, więc może coś zmienią jeśli miasta naprawdę tak źle na tym wyjdą.
A co do pytania Michała, to 0,5% można będzie przekazać tylko na wybrany Kościół (z tego co mi wiadomo przynajmniej), a jak nie odpiszesz to pieniążki powędrują pewnie tam gdzie wędrują gdy nie odpisujesz 1% na OPP czyli do Państwa.
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: pinezka11 »

Chyba jeszcze tak dokładnie nie wiadomo jak to będzie funkcjonowało w praktyce, bo wprowadzone zmiany mają zostać określone w obustronnej umowie pomiędzy rządem a Episkopatem. Dopiero póżniej ma być skierowany do Sejmu projekt ustawy, na mocy której Fundusz Kościelny zostanie zniesiony i w zamian za to wprowadzą możliwość odpisu. Samorządy się faktycznie boją, bo w sumie nie ma się co dziwić trochę na tym rozwiązaniu stracą.
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: aga »

Ja jakośc negatywnie podchodzę do tego całego odpisu. Dopóki mnie to nie dotyczyło bezpośrednio. bo szło na kościół z Funduszu Kościelnego, to byłam wobec tego obojętna. Jak widzę bogactwo instytucji kościoła to szkoda mi oddawać nawet złotówki. Wolę oddać biednym dzieciom. Dobrze, że odpis będzie dobrowolny.
Hanys
Posty: 27
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: Hanys »

Aga, idąc Twoim tokiem myślowym, powinnaś być zadowolona ze zmiany:) - na przekazywanie pieniędzy na Fundusz Kościelny nie mieliśmy w ogóle wpływu - była to odgórna regulacja i tyle, a teraz będziesz miała możliwość wyboru - nie chcesz to nie dawaj na Kościół, tylko na dzieci i już:), a pozostali też niech decydują za siebie. Tylko prawosławny Kościół nie jest za bardzo zachwycony, bo kto odda swoje 0,5% na prawosławny, jak na katolicki nikt nie chce?:)
A tak wracając do tematu na poważnie, to ja osobiście uważam, że z tym bogactwem Kościoła to różnie bywa - jak w firmach czasem jest dobry zarządzający i środki pójdą na dobre cele (np. właśnie na dzieci, wiem, że niektóre Kościoły organizują spędzanie wolnego czasu dzieciom), a czasem na bezsensowne że tak powiem "złocenia" w Kościołach nikomu do niczego niepotrzebne - to jest dopiero zmarnowanie pieniędzy! Podobne mam zdanie o stawianiu pomników papieża - po co to komu? właśnie lepiej na stypendia to przeznaczyć, jak to robił Jan Paweł II - ciekawe jakie podejście teraz będzie miał nasz nowy papież Franciszek?:)
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: PIT przez internet

Post autor: aga »

Wybrał imię inspirując się Franciszkiem z Asyżu - symbol ubóstwa i prostoty. Mam nadzieję, że Kościół będzie szedł właśnie w tym kierunku.
Awatar użytkownika
Chinajag
Posty: 77
Rejestracja: 2 sty 2022, o 18:26
Lokalizacja: https://clck.ru/36Evdm
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

-

Post autor: Chinajag »

Cześć wam. Chcę poruszyć wątek telewizji online przez internet. Mam obecnie N na kartę gdzie do stycznia miałem Eurosport 2 za free. Problem się pojawił od tego momentu bo już NC zrezygnowało z tego pakietu i zmuszony byłem wykupić dostęp do Eurosport2 Player aby oglądać Bundesligę. Niedługo kończy mi się dostęp i powoli szukam alternatywy bo ME 2016 we Francji już za pasem. Dlatego też, chciałbym usłyszeć opinie osób, które korzystają z telewizji online do oglądania meczyków. Zaznaczę, że nie interesują mnie mniej legalne źródła streamerskie typu meczyki.pl i itp. Potrzebuję w pełni legalnego źródła, które mnie nie zawiedzie podczas oglądania najważniejszych meczów mojej ulubionej drużyny i reprezentacji Czytałem trochę o kanałach Ipla sport, gdzie mam dostęp do Eurosport 2 i Polsat sport, Polsat Sport Extra. Byłoby ciekawym rozwiązaniem, ale tam w przypadku pewnych transmisji trzeba jeszcze dokupić dodatkowy dostęp najczęściej spotykany chyba przy walkach bokserskich. Co prawda nie interesuje mnie boks, tylko jak wspomniałem mecze piłki nożnej. Czy ktoś ma jakieś info czy w tej Ipla będę miał dostęp po wykupieniu abonamentu za te 19,90 zł/miesiąc do wszystkich meczów Euro 2016 czy trzeba będzie jeszcze coś dokupić? A może macie jeszcze ciekawsze propozycje?
https://clck.ru/36EvoC
ODPOWIEDZ