Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Dla singli

Moderator: Admin1

Andźka
Posty: 37
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: Andźka »

Ja chyba na początek zróżnicowałabym ceny wg ilości dokumentów, a w miarę upływu czasu i napływu klientów wprowadziłabym np. inne ceny po 15tym, ale wszystko zależy od tego, czy masz taką ilość klientów, że spokojnie się wyrabiasz z rozliczaniem, czy jest ich dużo i cennik już niejako ma pełnić rolę swojego rodzaju selekcji - cenę kształtuje popyt. Pisałaś wcześniej, że w Warszawie chcesz dopiero rozkręcać to biuro rachunkowe - ja na Twoim miejscu nie wprowadzałabym na początku zbyt dużo różnic cenowych w zależności od przyjętych indywidualnie kryteriów, bo to odstrasza potencjalnych klientów - wolałabym podnieść troszkę cenę w standardowym cenniku, który jednocześnie w takiej formie byłby jasny i przejrzysty.
Xięgowa
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: Xięgowa »

A o tym nie pomyśllałam, by życia nie komplikować;) Nadmiernie rozbudowany cennik może narobić tylko problemów.
Dziękuję Ci:)
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: aga »

Przy rozkręcaniu biura na pewno dobra reklama - to dla mnie podstawa. Sporo przykładów dali moi przedmówcy. Ale w gąszczu biur warszawskich informacja wśród znajomych jest nieoceniona. A potem znajomy do znajomego, a tamten znajomy do swojego i tak coraz wiecej ludzi będzie kojarzyło, że w ogóle takie biuro istnieje. Ale najwazniejszy jest profesjonalizm. Bo jak już będziesz miała swoich klientów to najlepszą reklamę zawsze zrobi Ci zadowolony klient. Na poczatek dałabym konkurancyjną cenę, aby móc od czegoś zacząć, a potem w zależności od złożoności księgowości i ilości klientów można cenniki inaczej ustalać. Życzę Ci powodzenia i szybkiego pierwszego klienta.
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: pinezka11 »

Myślę, podobnie jak Andźka. Na początek warto cenę uzależnić od ilości dokumentów, a później w miarę rozwoju biura można dokonać innego kryterium rozróżnienia. To prawda, że mogą Ci się zdarzyć firmy z bardzo różnorodnymi dokumentami i może być tak, że co faktura to pojawia się nowy problem ale na początku zapewne będziesz miała czas, żeby poświęci im więcej uwagi. Z resztą taki kontrahent, to nie tylko więcej problemów ale też szansa na poznanie i zagłębienie pewnej "problematyki", która w przyszłości może zaprocentować np. nie będziesz się musiała zastanawiać jak daną operację "ugryźć". Takie firmy dają możliwość rozwoju
Sleek89
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2013, o 18:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: Sleek89 »

Dopiero jestem na etapie zakładania własnej firmy i zastanawiałam się nad wykupieniem usług wirtualnego biura. Znalazłam namiary na biu........a.pl i chciałabym się poradzić czy warto w takie coś inwestować? Korzystaliście z usług takiego biura może? Warto? A jak potem sprawa wygląda z rozliczaniem się z urzędem skarbowym? Bardzo proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Brat PIT
Moderator
Posty: 25
Rejestracja: 5 sty 2013, o 20:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: Brat PIT »

Proszę zapoznać się z regulaminem. Kolejna próba reklamy bez zgody administracji grozi ostrzeżeniem.
Pozdrawiam,
Strasznie wredny Moderator
ta_to
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2013, o 18:16
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: ta_to »

strona www
niziolek
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2013, o 10:49
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: niziolek »

Wzajemne polecanie się jest podstawą każdego biznesu, który swoją działalność opiera na usługach dla innych firm - czyli biura rachunkowe, ale nie tylko. Tylko aby być polecanym, trzeba mieć pierwszych zadowolonych klientów. Z pewnością strona internetowa będzie niezbędna - a ją można wypozycjonować w wyszukiwarce, na hasła w stylu biuro rachunkowe (nazwa miejscowości) - koszt kilku takich haseł to 200-500 zł miesięcznie, liczba osób, która je łącznie szuka (w przypadku dużych miast) to 20-30 tysięcy osób na miesiąc. Dość tania sensowna reklama. Sam pozycjonuję dwa biura rachunkowe, nie miałem jeszcze uwag od klientów, że to nic nie daje.

Drugi sposób to wysyłanie ofert: jeśli wyślemy zapytania ofertowe do 50 firm, możemy liczyć nawet na pięć podpisanych umów: trzeba tylko albo mieć tańszą ofertę, albo umieć wyszukiwać firmy co do których można sądzić, że nie wynajmują biura rachunkowego.
natalia.blicha
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2013, o 10:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Nowe biuro rachunkowe - jak zaistnieć na rynku?

Post autor: natalia.blicha »

Tylko z tym wysyłaniem ofert to trochę śliska sprawa. Bo jeśli ktoś się wkurzy, że ją otrzymał to jeszcze oskarży Cię o spamowanie. Zazwyczaj nie ma takich problemów, ale niestety zawistnych nie brakuje :-/
justyna401
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2013, o 17:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Regulamin !!!!!!!!!!

Post autor: justyna401 »

Przez lata korzystałam z usług wielu różnych biur i z każdego uciekałam z krzykiem. Pilnowanie terminów, ponaglanie, przypominanie, czasem nawet poprawianie błędów (!!!). Koszmar! Niedawno znajomy polecił mi biuro rachunkowe ........ot. Bardzo sobie ich chwalił. Muszę powiedzieć, że rekomendacja była bardzo trafiona.
tel. 7.................2
ta..........ow..c..pl
ODPOWIEDZ