Rozliczanie podatków od sprzedaży internetowej

Dla singli

Moderator: Admin1

Delletio1
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2021, o 21:11
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Rozliczanie podatków od sprzedaży internetowej

Post autor: Delletio1 »

Witam serdecznie, na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż nie wiem czy to dobry dział, czy może powinienem napisać w dziale podatkowym. Jeśli tak, to proszę o przeniesienie i wyrozumiałość.

Od kilku tygodni zacząłem sprzedawać przedmioty w internecie (głównie obuwie). Sprzedaję je na stronach, które pośredniczą w sprzedaży/kupnie między sprzedawcą, a klientem. Działa to na takiej zasadzie, że sprzedając buty wysyłam je do firmy, która sprawdza autentyczność, a następnie wysyła je do kupującego, a mnie pieniądze na paypala.

Przez ostatnie 2 tygodnie zarobiłem ponad 1500 zł i chciałbym z tego jakoś opłacić podatek i wszystko, co trzeba, aby spać spokojnie z Urzędem Skarbowym.

Nie wiem jak się do tego zabrać, bardzo proszę o jakieś wskazówki. Czy prowadząc dokładną ewidencję sprzedaży wraz z datami, kwotami, przychodem itd wystarczy, że sumę przychodów uwzględnię w zeznaniu podatkowym czy potrzebuję założyć działalność, typu JGD? Dodam iż, nie jestem w stanie stwierdzić.jak często będę sprzedawał, możliwe, że w następnym miesiącu dochód będzie poniżej 1000 zł, czy to ma jakieś znaczenie?

Jeśli założenie JDG jest konieczne to co później? Poczytałem trochę i mniej więcej wiem jak to zrobić, ale nie wiem jak zabrać się za płacenie podatków z tego typu dochodów, a chciałbym robić to legalnie. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
ODPOWIEDZ