Najlepszy program komputerowy do księgowości

Księgi handlowe (pełna rachunkowość)

Moderator: Admin1

Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: słoniu »

słoniu pisze:stawiam na INSERT GT
Rewizor GT należy właśnie do tej grupy programów. Pracuję na nim. Jak najbardziej będzie dobry do nauki.
Jest to dość wszechstronny program, który może obsłużyć małe jak i duże firmy. Przez dokupienie tzw. PLUSA (niebieskiego lub zielonego) można znacznie zwiększyć możliwości tej aplikacji.
Pozdrawiam,
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: izabelar »

Dzięki za podpowiedź:)
Na razie zakładam, że nigdy nie będę zajmować się księgami rachunkowymi, bo wolę zagadnienia stricte podatkowe, ale nigdy nie będzie się dobrym podatkowcem, jeśli nie będzie się umiało porozumieć z główną księgową.
aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: aga »

Ja pracuję na Rewizorze z linii Insert. Program moim zdaniem nie jest zbyt intuicyjny, ale po głębszym poznaniu jest bardzo przydatny. Szereg rozwiązań, zestawień, informatycy na bieżąco są ze zmieniającymi się przepisami, podatni na sugestie ze strony użytkowników. No i cena przystępna jak na pełną księgowość. Ważne, że do programu dołączony jest moduł obsługujący kadry - Mikrogratyfikant. Nie ma wszystkich rozwiązań, ale na potrzeby podstawowej obsługi pracowników wystarczający. Można zakupić Gratyfikanta - rozbudowany moduł do obsługi kadr i płac, ale to już kozak wśród programów i niestety bardzo drogi.
Awatar użytkownika
Xenia45
Posty: 144
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: Xenia45 »

Od pewnego czasu mam przyjemność pracować na Rewizorze i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobał. Wcześniej nie miałam z nim do czynienia ale ogólnie mogę stwierdzić, że jest całkiem łatwy w obsłudze i ma sporo przydatnych funkcji. Trudno mi się jednak przestawić na to, że najlepiej, wprowadzając zapis do ksiąg w przypadku sprzedaży lub zakupu, zacząć od konta rozrachunkowego, a następnie odpowiednio wprowadzać konta kosztów lub przychodów.
Nie jestem jednak zachwycona Rachmistrzem, programem do ksiązek przychodów i rozchodów. Dla mnie jest mało czytelny, pomimo, że bardzo podobny w zakresie funkcjonowania do Rewizora. Bardziej mi się podobał RAKS ale może to tylko kwestia przestawienia się ;)
barbaraz.80
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2014, o 10:42
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: barbaraz.80 »

W mojej firmie korzystamy z INFOR DGCS System, jest KPIR, Magazyn, pełna księgowość itd. wszystko jest dostępne na Windowsie a także są wersje na Maca :)
Ricco
Posty: 1
Rejestracja: 7 gru 2014, o 17:27
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: Ricco »

OPTIMA jest chyba jednak bezkonkurencyjna.
zuzaa
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2015, o 16:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: zuzaa »

Natrafiłam na tę rozmową odnośnie oprogramowania do księgowości i chciałam tylko podpytać czy ktoś wykorzystuje platformę Mojebiuro24.pl bo ostatnio mnie potencjalny klient podpytywał czy korzystam bo fajnie gdybym to miała gdyż przywykł do tego oprogramowania gdy sam sobie prowadził księgowe sprawy na początku swojej działalności. Może ktoś ma wyrobione zdanie na ten temat to będę wdzięczna za informacje. Choć pewnie się skusze gdyż maja z tego co widać na stronie przez miesiąc zupełnie za darmo.
Karol45
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 13:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: Karol45 »

ile ludzi tyle opinii i każdemu się nie dogodzi. Mnie przypadł do gustu program Księga Pakietu Przedsiębiorcy. prosty i intuicyjny a przy tym bardzo funkcjonalny. Można pobrać wersję demo bezpłatnie i przekonać się czy wam odpowiada : pa..................... pl
Złamanie regulaminu
adam289
Posty: 1
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: adam289 »

Możesz skorzystać z programu SKP (ksiegapodatkowa.pl). Program ma wersję specjalnie dla firm oraz dla biur rachunkowych. Program został stworzony specjalnie dla firm, gdzie wykorzystywana jest mała księgowość. Pozwala prowadzić ryczałt ewidencjonowany, księgę przychodów i rozchodów, ma szereg modułów dodatkowych.
Krystyna
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2016, o 15:35
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Najlepszy program komputerowy do księgowości

Post autor: Krystyna »

Myślę że najlepszy to pojęcie względne :) warto wybrać program dostosowany do naszych potrzeb i wtedy myślę że nikt nie wróci do tradycyjnej kosztownej formy księgowości. Ja zaczęłam od jakiegoś darmowego, szybko przeskoczyłam na Symfonie, a finalnie korzystam z Mksiegowa i dla mnie to najbardziej optymalny i funkcjonalny program (owszem są też funkcje, których w ogóle nie uzywam, ale np w darmowym od którego zaczęłam nie było prawie nic). Wielki plus za bardzo profesjonalne i szybkie wsparcie techniczne i dostęp do konta nawet mobilnie. Z perspektywy czasu po pierwsze to duża oszczędność a po drugie dla mnie powód do dumy (może dla niektórych to śmieszne,a le trudno ;), że nie potrzebuję sztabu ludzi, żeby ogarnąć sprawy formalne i papierkowe i radzę sobie właściwie sama :)
ODPOWIEDZ