odzież używana - księgowanie

Księga przychodów i rozchodów

Moderator: Admin1

maclodz
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2015, o 15:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

odzież używana - księgowanie

Post autor: maclodz »

Witam
Rozpoczynam działalność - handel odzieżą używaną na Allegro. Prowadzę PKPiR.
Odzież kupuję w hurtowniach i sklepach stacjonarnych. Otrzymuję faktury, i tutaj pojawia się problem.
Na fakturze jest np. 10 pozycji, każda nazwana "odzież używana", i każda ma inną cenę - od 1 do 15 zł za sztukę.
Wprowadzam pozycje z faktury do magazynu, ale nie jestem w stanie zapamiętać która "odzież używana" ma jaką cenę zakupu i potem przy sprzedaży nie wiem jak przyporządkuję odpowiednią sztukę żeby zeszła mi ze stanu magazynowego.
Czy mogę księgować zakup zbiorczo, ze średnią ceną za sztukę? Kupiłem łącznie 20 sztuk odzieży używanej, łączna kwota faktury jest 100 zł, więc średnia cena 1 sztuki to 5 zł i sprzedając po kolei te 20 sztuk będę je zdejmował z magazynu. Sprawa się jednak skomplikuje przy kolejnych fakturach, z każdej wyjdzie inna średnia cena za sztukę i znów się w tym nie połapię którą odzież sprzedaję.
Da się to jakoś prosto rozwiązać?
pozdrawiam
Maciek
Karol45
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2015, o 13:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: odzież używana - księgowanie

Post autor: Karol45 »

prostym rozwiązaniem byłaby kontrola nad stanami magazynowymi w programie, nie musi być on skomplikowany ani szczególnie drogi, ważne żeby był funkcjonalny i ułatwił Ci życie ;) ja ilości towarów w firmie kontroluję przy pomocy programu Pakiet Przedsiębiorcy - Sprzedaż i Magazyn. Jest w nim również opcja synchronizacji sprzedaży z Allegro, co pewnie ułatwiłoby Ci pracę. Podsyłam link do pobrana wersji testowej: pakietprzedsiebiorcy .pl/sprzedaz-i-magazyn
ODPOWIEDZ