KPiR - Excel czy gotowy program

Księga przychodów i rozchodów

Moderator: Admin1

kamwill
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2016, o 16:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KPiR - Excel czy gotowy program

Post autor: kamwill »

Do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów polecam ten program - kpir. używam go juz od dawna i jestem naprawdę zadowolony. Jest darmowy, ale posiada wszystkie potrzebne funkcje, w obsłudze też jest prosty, także nawet osoby słabo znająca się na komputerach da sobie z nim radę.
a.c.
Posty: 2
Rejestracja: 2 gru 2016, o 15:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KPiR - Excel czy gotowy program

Post autor: a.c. »

W gotowym programie nie ma takiego ryzyka popełnienia błędów. W Excelu łatwo się pomylić. Musisz wypełniać jpk? Ja muszę i nie wyobrażam sobie robienia tego bez symfonii.
Mari4nn4
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2020, o 13:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KPiR - Excel czy gotowy program

Post autor: Mari4nn4 »

Uważam, że najbezpieczniejszym wyjściem jest zlecenie prowadzenia księgowości profesjonalnemu biurowi rachunkowemu. Sam tak zrobiłem i mam święty spokój. Na księgowości absolutnie się nie znam więc mógłbym sobie narobić więcej problemów niż jakbym zaoszczędził tę parę złoty. Obecnie moją księgowością zajmuje się biuro rachunkowe Rosco Tax - htt......................w/. Biuro oferuje usługi kompleksowej księgowości z prowadzeniem ksiąg przychodów i rozchodów oraz wykonuje rozliczenia miesięczne, kwartalne i roczne.
denzel
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2020, o 16:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KPiR - Excel czy gotowy program

Post autor: denzel »

To jak chodzi, o korzystanie z zewnętrznej firmy to chyba najlepiej będzie na ht....l/ poszukać. Teraz tam się pojawiła cała kategoria z usługami finansowymi, także podejrzewam, że przynajmniej część tego forum założy sobie tam profil, bo to łatwy sposób na kolejnych klientów. Wiem, że ja na pewno spróbuję, bo zawsze dodatkowy klient się przyda, a założenie konta nic mnie nie kosztowało. Zawsze to dodatkowa kasa za klienta, a tak jak widziałem, jak działa w innych kategoriach, to nie będę musiał szukać, tylko podeślą mi klientów dostępnych i tyle! A jeśli chodzi o program czy excel, to jak masz na to budżet, to programy ułatwiają życie bardziej niż excel, bo pilnują bardzie. Excela trzeba pilnować samemu. :)
marcikov
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2020, o 13:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: KPiR - Excel czy gotowy program

Post autor: marcikov »

Z excelem może być nieco ciężko ponieważ musimy znać wszystkie formułki i makra do tego programu. Ja jestem zdania, aby do prowadzenia kpir używać już gotowych i istniejących rozwiązań na rynku. Przy KPiR ważne jest między innymi, kto jest zwolniony z jego prowadzenia. W tym przypadku należy złożyć wniosek do Urzędu Skarbowego, jeśli występują specjalne okoliczności. Zwolnione są również osoby prowadzące księgi rachunkowe czy adwokaci. Warto również się zastanowić nad KPiR czy ma być w formie papierowej czy elektronicznej. Osobiście uważam, że jednak w w postaci elektronicznej ponieważ nie wymaga drukowania.
ODPOWIEDZ