Koszty uzyskania przychodu

Księga przychodów i rozchodów

Moderator: Admin1

mich1990
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2017, o 14:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Koszty uzyskania przychodu

Post autor: mich1990 »

Witam serdecznie,

Od miesiąca prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, mam podpisany kontrakt ze szpitalem gdzie jestem pielęgniarką.

Nie mam zielonego pojęcia co mogę wrzucić w koszt aby nie mieć problemów z fiskusem poza pieczątką, długopisami itp..
Naturalnie odzież, ale czy może być to biały t-shirt który noszę pod mundurkiem pielęgniarskim?
Obuwie, klapki, białe baleriny? Białe spodnie?
Jak wygląda rozliczenie kosztów benzyny gdy do pracy zawozi mnie narzeczony ( prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe)?
Czy w koszty mogę wrzucić proszek do prania, płyn do płukania itp? Oczywiście odzież medyczną muszę prać zazwyczaj co dyżur.
Telefon komórkowy, internet?
Co jeszcze można wrzucić w koszty?

Pozdrawiam.
mich1990
Posty: 2
Rejestracja: 14 sie 2017, o 14:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty uzyskania przychodu

Post autor: mich1990 »

Bump!
Mari4nn4
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2020, o 13:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Koszty uzyskania przychodu

Post autor: Mari4nn4 »

Księgowość prowadzisz sama?
Miałem podobny problem, ale odkąd moją księgowość prowadzi biuro rachunkowe RoscoTax do nich zwracam się z pytaniami czy daną rzez mogę wrzucić w koszty. Aktualnie w domu większość sprzętu mam na fakturę, to samo tyczy się samochodów.
Do biura zgłosiłem się głównie z powodu, że nie mam zielonego pojęcia o księgowości, a nie chciałem mieć problemów z fiskusem. Biuro księgowość prowadzi rzetelnie, wszystko jest terminowo i za atrakcyjną cenę. Głównie rzeczy, które wykonuje dla mnie biuro to przede wszystkim prowadzenie KPiR oraz wykonywanie rozliczeń miesięcznych, kwartalnych i rocznych. Ponadto zawsze mogę liczyć na jakąś poradę np: jak uciec od podatku pod koniec roku? :) Jakbyś była zainteresowana zleceniem komuś księgowości to możesz sprawdzić ofertę biura - https://roscotax.pl/ksiegi-handlowe-prz ... rozchodow/
ODPOWIEDZ