Przeniesienie rezydencji podatkowej do Anglii

Pitologia

Moderator: Admin1

animatione
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2015, o 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Przeniesienie rezydencji podatkowej do Anglii

Post autor: animatione »

Jak to zalatwic czy to wystarczy?
Wyjezdzam do UK na stałe. Czy wystarczy zglosic w lokalnym urzedzie skarbowym, ze wyjezdzam z Polski z dniem takim i takim i bedę rozliczać sie z podatkow w UK? Jest mi to potrzebne ponieważ jesli czasami bede wykonywać prace w Polsce bedzie mi naliczane 20 procent podatku a powinno 5. Powiniennem dostarczyć z GB informacje o tym ze jestem rezydentem ale nie moge tego zrobić bo urząd angielski potrzebuje czasu (pewnie rok jak rozliczę sie z podatków) zeby takie zaświadczenie miec podstawę wydać. Czy do tego czasu mam płacić podwójnie podatki?



Co jesli bym pracował na umowę o dzieło sporadycznie w Polsce albo jesli bym wystawiał z Anglii firmie w Polsce rachunek (jestem Self-employed) jaki mam urząd skarbowy wskazać chyba muszę jakis? Zamyka sie tu koło bo zaświadczenia o rezydencji podatkowej nie mam jeszcze z Anglii.
Tontas
Posty: 3
Rejestracja: 23 sty 2017, o 09:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przeniesienie rezydencji podatkowej do Anglii

Post autor: Tontas »

Myślę, że żeby rozwiązać tę kwestię potrzebujesz pomocy ze strony kancelarii doradztwa podatkowego. To dość złożony temat i lepiej zasięgnąć fachowej porady zanim podejmie się samodzielnie jakiekolwiek działania. Osobiście mogę polecić http://www.doradcapodatkowy-sobieraj.com/.
ODPOWIEDZ