Odpis od podatku opłaty za uczelnię

Wędzidło czy drogowskaz ?

Moderator: Admin1

Wolan
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2014, o 09:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Odpis od podatku opłaty za uczelnię

Post autor: Wolan »

Witam serdecznie, mam nadzieję, że piszę w odpowiednim dziale i nie zaśmiecę zbytnio forum.

Od października zacząłem studia magisterskie, zaoczne i jak wiadomo trochę one kosztują. Dowiedziałem się od znajomych i trochę informacji zdobyłem, że można wystąpić do pracodawcy o to, aby on płacił za nasze studia a w zamian będzie mógł odpisać sobie daną kwotę od podatku. Warunkiem jest, że kierunek nauki musi być powiązany z wykonywaną pracą. To akurat wydaje mi się w moim przypadku spełnione.

Nie wiem natomiast jak to wygląda z odpisywaniem od podatku. Czy to jest od dochodowego, vat czy może jeszcze jakiejś innej formy? Nie orientuję się w sprawach podatkowych a dobrze byłoby coś wiedzieć zanim poruszę temat w pracy.

- Czy są jeszcze inne wymierne korzyści dla pracodawcy, w zamian za opłatę uczelni?
- Jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia? Pracodawca musi osobiście zrobić przelew na konto uczelni czy wystarczy, że podpisze ze mną umowę w której zobowiąże się do opłat a kwotę będę dostawał do ręki i to ja będę opłacał?
- Umowę o pracę podpiszemy dopiero od listopada a za pierwszy semestr już zapłaciłem z własnej kieszeni. Czy można jeszcze jakoś wykorzystać ewentualną zgodę pracodawcy czy dopiero od przyszłego semestru będzie można myśleć o zwrocie i odliczeniu?
ayesha
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2015, o 13:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odpis od podatku opłaty za uczelnię

Post autor: ayesha »

Cześć.
Nie wiem gdzie założyć ten temat więc zakładam tutaj. Mam wykształcenie średnie, przez ostatni rok byłam na utrzymaniu męża, nigdzie nie pracowałam, byłam tak zwaną gospodynią domową, ale mam już tego dosyć. Totalnie nie orientuje się w żadnych prawnych ani księgowych sprawach, kształciłam się w zupełnie innym kierunku. Chciałabym otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą- firmę animacyjną dla dzieci. Gdzie i jakich formalności powinnam dopełnić??
Pozdrawiam.



____________________________
Ostatnio zmieniony 19 lut 2015, o 06:53 przez ayesha, łącznie zmieniany 1 raz.
rootsys6
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2015, o 12:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odpis od podatku opłaty za uczelnię

Post autor: rootsys6 »

Nie wiem gdzie założyć ten temat więc zakładam tutaj. Mam wykształcenie średnie, przez ostatni rok byłam na utrzymaniu męża, nigdzie nie pracowałam, byłam tak zwaną gospodynią domową, ale mam już tego dosyć. Totalnie nie orientuje się w żadnych prawnych ani księgowych sprawach, kształciłam się w zupełnie innym kierunku. Chciałabym otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą- firmę animacyjną dla dzieci. Gdzie i jakich formalności powinnam dopełnić??
ahsan
achaahaa
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2015, o 07:02
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odpis od podatku opłaty za uczelnię

Post autor: achaahaa »

Nie wiem natomiast jak to wygląda z odpisywaniem od podatku. Czy to jest od dochodowego, vat czy może jeszcze jakiejś innej formy? Nie orientuję się w sprawach podatkowych a dobrze byłoby coś wiedzieć zanim poruszę temat w pracy....??SD



__________________________
Awatar użytkownika
ConnieKeefe
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2014, o 11:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Odpis od podatku opłaty za uczelnię

Post autor: ConnieKeefe »

Totally not versed in any legal or accounting matters, I was educated in a completely different direction.
expressrubberflooring co uk
ODPOWIEDZ