Widekonsultacje medyczne - rozliczenia podatku

Ryczałt ewidencjonowany, akcyza, od nieruchomości, od spadków i darowizn, podatki lokalne, ..........

Moderator: Admin1

Soter
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2013, o 17:21
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Widekonsultacje medyczne - rozliczenia podatku

Post autor: Soter »

Mój zespół kończy własnie wdrażanie platformy pozwalającej lekarzom/pielęgniarkom udzielanie płatnych orad poprzez wideokonsultacje.
Mechanizm działania będzie prosty: pacjent rejestruje się na wizyte, dokonuje płatności - pieniądze trafiają na nasze konto, pobieramy
prowizję i resztę przelewamy lekarzowi, a ten następnie udziela widekonsultacji o umówionej godzinie.

Czy możemy przyjąć iż w kwestii podatkowej moja platforma będzie jedynie świadczyła usługi pośrednictwa finansowego pomiędzy
pacjentem i lekarzem i wszelkie rozlczenia podatkowe leżą tutaj po stronie lekarza?

Czy jeśli lekarz ma działalność wystarczy, że wystawi 2 rachunki - jeden pacjentowi, a drugi mojej platformie za pośrednictwo finansowe?
Co w przypadku gdy takiej działalności nie ma - czy właściwym będzie rozlczanie tego typu przychodów
jako "inne dochody" w deklaracji PIT? Czy powinniśmy z takimi lekarzami podpisywać umowę o dzieło/zlecenie?

Proszę o poradę gdyż sprawa jest dość precedensowa.
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Widekonsultacje medyczne - rozliczenia podatku

Post autor: słoniu »

Moim zdaniem, całość usługi powinien firmować Wasz portal internetowy. Klient (pacjent) zamawia usługę nie u lekarza, tylko na portalu. To samo z płatnością. Osobnym tematem jest kwalifikacja usługi (może być kłopot).
Lekarz/pielęgniarka wystawia Wam rachunek (umowa o dzieło).
Jednym słowem przychodem jest wartość usługi, kosztem rachunek od lekarza.

Aby można byłoby rozliczać poradę na zasadach prowizyjnych, lekarz musiałby się rozliczać z pacjentem. A portal internetowy obciążać lekarza lub pacjenta (ew. obie strony) swoją prowizją.
Pozdrawiam,
Kadivnai
Posty: 1
Rejestracja: 7 lut 2015, o 12:20
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Widekonsultacje medyczne - rozliczenia podatku

Post autor: Kadivnai »

82.11.Z Działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura




_________________
caroline88
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 20:39
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Widekonsultacje medyczne - rozliczenia podatku

Post autor: caroline88 »

Ja również bym stawiała na: 82.11.Z Działalność usługowa związana z administracyjną obsługą biura
pikdeon
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2017, o 15:35
Lokalizacja: Kielce
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Widekonsultacje medyczne - rozliczenia podatku

Post autor: pikdeon »

dobrze ze juz oddalem rozliczenie :)
ODPOWIEDZ