Bukmacher internetowy a podatek

Ryczałt ewidencjonowany, akcyza, od nieruchomości, od spadków i darowizn, podatki lokalne, ..........

Moderator: Admin1

742rodney
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2013, o 19:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Bukmacher internetowy a podatek

Post autor: 742rodney »

Witam.
Na wstępie chciałbym prosić o wyrozumiałość, gdyż zapewne podobny teamat się już pojawił, lecz nie do końca odpowiedział na moje pytania, więc zadaje bardziej sprecyzowane pytanie.

Załóżmy, że mamy taką sytuację:
Wpłacam do bukmachera internetowego (który nie potrąca podatku od wygranych) kwotę np. 600zł. Każdy mój zakład jest za stawkę 600zł, a wygrana wynosi 700zł (czyli mamy 100zł zysku na czysto). Takich zakładów w ciągu dnia mam powiedzmy aż 50. To daje nam dzienny zysk ok. 5000zł, a obrót dzienny wynosi 30 000zł (bo 600zł razy 50 zakładów). przyjmijmy, że ani razu nie przegrałem.
I teraz pytanie: czy muszę odprowadzać podatek 10% od wygranej? Na 99% pewny jestem, że nie, ponieważ jednorazowa wygrana nie przekracza 2280zł (w moim przypadku wynosi ona 700zł, czyli ponad 3 razy mniej). Jednak po prostu wolę się upewnić i skorzystać z Waszej pomocy.
P.S. Sytuacja jest oczywiście zmyślona i nigdy nie miała miejsca oraz kwoty są podane dla przykładu.
Babblu3
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 09:57
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Bukmacher internetowy a podatek

Post autor: Babblu3 »

czy jesli np ja dostaje tytulem darowizny przelew na konto w wysokosci 1500 od osoby zupelnie obcej to czy musze od tego zapłacic podatek i czy nalezy to zglosci w us no i jak to rozliczyc w zeznaniu rocznym







FSL:
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Bukmacher internetowy a podatek

Post autor: słoniu »

1. Musisz zapłacić podatek od spadków i darowizn, jeśli uzyskana kwota przekroczy kwotę limitu.
2. Darowizna nie jest dochodem. nie ujawniasz jej w zeznaniu rocznym PIT.
Pozdrawiam,
jano
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2020, o 13:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Bukmacher internetowy a podatek

Post autor: jano »

a może jak nie w biurze podatkowym to po prostu zapytaj u źródła czyli w zakładach bukmacherskich? Na pewno są w stanie udzielić jakiejś pomocy w takich kwestiach. Ja często korzystam z tego serwisu htt................lny.pl/
ODPOWIEDZ