JPK vs VAT-R Rezygnacja

Ryczałt ewidencjonowany, akcyza, od nieruchomości, od spadków i darowizn, podatki lokalne, ..........

Moderator: Admin1

agata001ify
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2018, o 13:30
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

JPK vs VAT-R Rezygnacja

Post autor: agata001ify »

Witam,
mam pewien problem. W grudniu 2017 roku gdy miałam jeszcze zawieszoną działalność gospodarczą(byłam vatowcem) poszłam do urzędu skarbowego by zasięgnąć informacji dotyczących różnych form opodatkowania oraz form ich rozliczania z tytułu tego że od stycznia 2018 roku zamierzałam odwiesić działalność. Po szczegółowych zapytaniach do Pani z informacji i przekazaniu jej danych dotyczących sprawy tj że aktualnie jestem na vacie ale firma jest zawieszona a chcę przejść na ryczałt uzyskałam informację że nie mam obowiązku niczego zgłaszać w urzędzie skarbowym ponieważ takie dane przekazuje im gmina na podstawie złożonej zmiany we wniosku ceidg. Kilka dni temu uzyskałam informację od Ministerstwa Finansów o braku złożenia pliku jpk. Zaniepokojona napisałam maila do urzędu skarbowego i w odpowiedzi oraz po rozmowie telefonicznej uzyskałam informację że powinnam była złożyć vat-r rezygnacja gdzie zaznaczę że chcę korzystać z ulg z tytułu nie przekroczenia progu 200000tys złotych. Pomijając fakt wprowadzenia mnie w błąd przez pracownika urzędu skarbowego zastanawiam się jak teraz ugryźć temat. Od kiedy działalność jest wznowiona cały czas rozliczam się tak jakbym nie była vatowcem, wyliczam zaliczniki na pit28 oraz wystawiam faktury za usługi gdzie jest zapis o zwolnieniu z vat -a więc nie jest on wogóle w nich uwzględniony. Urząd skarbowy wymaga teraz ode mnie złożenia vat-r rezygnacja oraz złożenia zaległych vat-7 i plików jpg za 3 pierwsze miesiące roku gdzie zwolnienie z mojej niewiedzy nie obowiązywało bo jak stwierdziła Pani z urzędu za niewiedzę się płaci. Jak w takim przypadku się zachować czy wystawiać takie pliki i deklarację vat-7? Co z zaliczkami, które zostały wpłacone i co w takim przypadku z wystawionymi już fakturami, które osoba dla której wykonuję usługi juz rozliczyła?
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ