Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Podatek dochodowy od osób prawnych

Moderator: Admin1

GRUBER-85
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, o 22:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Post autor: GRUBER-85 »

Witam mam porblem tego typu ze:
Moja ksiegowa ktora okazala sie pare dni temu psychicznie chora od maja 2012 roku nie przesylala deklaracji vat i vat ue do urzedu skarbowego, ogolnie jezeli chodzi o platnosci dochodowego i vatu to go regularnie i terminowo placilem bo mowila mi ile mam placic itd, bo robila te deklaracje, tyle ze ich nie wysylala nie wiadomo dlaczego ocvzywiscie opowiada jakies herezje ktore wogole nie maja sensu - i tu powstal problem, ponadto importuje towary z UE i mialem NIP UE ale jakoze po pol roku nie skladania przez nia deklaracji wypisano mnie jako VATOWCA UNIJNEGO ale ja nadal kupowalem i teraz moi dostawcy moga miec problem z odzyskaniu swojego podatku u siebie w kraju - to trwalo przez pare mieisecy zanim dowiedzialaem sie o tym wszystkim i nie wiem za bardzo co mam teraz zrobic ...Mam duzy problem i nie wiem jak go rozwiazac...Czy moge liczyc na jakas pomoc porade w tej kwestii??Bo jestem totalnie w kropce i nie wiem co z tym zrobic

Z gory dziekuje.
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Post autor: słoniu »

Czy US wszczął już postępowanie w tej sprawie ? Czy masz jakieś wezwania ?
Pozdrawiam,
GRUBER-85
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, o 22:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Post autor: GRUBER-85 »

Witam problem w tym ze ksiegowa pracuje w biurze rachunkowym ale dla mnie usługi swiadczy prywatnie bo jest kolezanka mojego kolegi mamy która z nia pracuje w tym biurze rachunkowym ona zajmowala się fakturami itd. A mojego kolegi mama prowadzi mi kadry…Ogolnie jest dobra ksiegowa ale cos się z nia stało i jak się okazuje jest chyba chora psychicznie-tak stwierdziłem bo opowiada historie typu ze ktoś jej ukradl potwierdzenia – ze to jakiś spisek ze ktoś kradl z poczty moje deklaracje, ze dawala je jakiemuś znajomemu listonoszowi itd…
Natomiast o tym ze od dłuższego czasu jest na psychotropach powiedziała mi dopiero jak to wszystko wyszlo na jaw..
US nic nie prowadzi o dziwo nawet nie wysylali mi informacji ze deklaracje VATOWSKIE nie wplywaja na czas, jedynie pisali pisma w sprawie takiej ze sprzedawcy zagraniczni deklarują sprzedaż na moja rzecz natomiast ja tego nie wykazałem i wykreślili mnie z VATU UE wówczas zaczalem to wszystko wyjasniac jednakże dopiero po 2 miesiacach bo oczywiście to pismo wyslalem księgowej a ona powiedziała ze wszystko już załatwione ze to jakies bledy i niedopatrzenia w US to było na koniec lutego…Ale teraz znowu wyslali powiadomienie wiec się tam wybrałem i to czego się dowiedziałem po prostu mnie zwalilo z nog..Deklaracje nie wplywaja od maja 2012 roku, natomiast wszelkie wplaty VAATU i podatku dochodowego do nich wplywaly ale oni nie wiedzieli z jakiego tytułu itd…Zdziwilo mnie to ze oni wogole nie droazyli tematu z jakiej racji ktoś wplaca im po 50.000 -90.000zl bo takie sumy im wplacalem..Nie mam teraz pojęcia co zrobić… Ogolnie w okresie od którego w lutym wykreślili mnie z VATU UE dalej do dziś kupowałem z UNII tak wiec mysle ze moim dostawcom teraz nie będą chcieli zwrocic podatku – co z tym zrobić??
Jakich sankcji mogę się spodziewać?Czy to ze nei pisali zadnych powiadomian , nie nakładali kar z tego tytułu jakos działa na moja kozysc?
Czy napisanie czynnego zalu cos pomorze skoro ja sam do nich poszedłem i chce wszystko zalatwic i naprawić?
Czy to ze pisali monity w sprawie VATU UE to wystarczylo?Czy powinni nie zwłocznie mnie powiadomić lub ukarać za to ze deklaracja nie wplynela?
Kiedys nie zaplacilem zusu przez 3dni po terminie i już dostałem pismo o tym tak wiec mnie to dziwi ze przez poltora roku nikt mnie za to nei ukaral lub nei powiadomil, ze nie zaczeli jakiejś procedury sprawdzającej czy cos..
GRUBER-85
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2014, o 22:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Post autor: GRUBER-85 »

Reasumujac jedyne wezwania dotyczyly vatu ue , natomiast o zwykle deklaracje VATniekt sie nei upominal wyszlo to na jaw jak do nich pojechalem i sie zaczalem dopytywac, i teraz chce to wszystko rozwiazac tak zeby jakos mocno nie zostac ukaranym...
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Post autor: słoniu »

Nie mam dla Ciebie dobrych wiadomości.
Instytucja czynnego żalu ma zastosowanie tylko do czasu do kiedy US nie wejdzie w posiadanie informacji o czynie zabronionym, jakim jest nieskładanie deklaracji w terminie.
Pozdrawiam,
VATowiec
Posty: 14
Rejestracja: 5 gru 2013, o 21:55
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Post autor: VATowiec »

Potwierdzam, jest już pozamiatane.
Wezwania z urzędu + twoje dopytywania wykluczają skuteczne posłużenie się tym "kołem ratunkowym".
idunknow
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 07:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Post autor: idunknow »

Deklaracje nie wplywaja od maja 2012 roku, natomiast wszelkie wplaty VAATU i podatku dochodowego do nich wplywaly ale oni nie wiedzieli z jakiego tytułu itd…Zdziwilo mnie to ze oni wogole nie droazyli tematu z jakiej racji ktoś wplaca im po 50.000 -90.000zl bo takie sumy im wplacalem..Nie mam teraz pojęcia co zrobić… Ogolnie w okresie od którego w lutym wykreślili mnie z VATU UE dalej do dziś kupowałem z UNII tak wiec mysle ze moim dostawcom teraz nie będą chcieli zwrocic podatku – co z tym zrobić??
__________________
dolii
idunknow
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 07:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Deklaracje VAT niewysylane przez ponad rok !!!

Post autor: idunknow »

[quote="idunknow"]Deklaracje nie wplywaja od maja 2012 roku, natomiast wszelkie wplaty VAATU i podatku dochodowego do nich wplywaly ale oni nie wiedzieli z jakiego tytułu itd…Zdziwilo mnie to ze oni wogole nie droazyli tematu z jakiej racji ktoś wplaca im po 50.000 -90.000zl bo takie sumy im wplacalem..Nie mam teraz pojęcia co zrobić… Ogolnie w okresie od którego w lutym wykreślili mnie z VATU UE dalej do dziś kupowałem z UNII tak wiec mysle ze moim dostawcom teraz nie będą chcieli zwrocic podatku – co z tym zrobić??
ODPOWIEDZ