Różnice kursowe

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

Jerzykk
Posty: 22
Rejestracja: 19 sty 2015, o 17:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Różnice kursowe

Post autor: Jerzykk »

Ze Skrillem (pośrednik od płatności typu karta płatnicza i przelewy bankowe) jest podobnie jak w przypadku PayPalla, tzn. moim klienci (osoby fizyczne nieposiadające własnej działalności) wpłacają pieniądze w różnych walutach, Skrill przemienia to na dolary i wpłaca W DOLARACH na moje konto na Skrillu prowadzone W DOLARACH. Ja (polski przedsiębiorca) te pieniądze w dolarach mogę sobie w każdej chwili przelać na mój firmowy rachunek bankowy prowadzony W ZŁOTYCH, ale ustaliłem, że będę robił to zawsze 10 dnia kolejnego miesiąca (czyli np. 10 marca za dolary zarobione w lutym). Czy wobec tego poniższe przykładowe wyliczenia różnicy kursowej są prawidłowe (dla uproszczenia obliczeń ograniczyłem się tylko do dwóch ostatnich dni miesiąca, dodam, że sprzedaję usługi elektroniczne)?

27 luty = transakcje z tego dnia wyniosły 100$ (tzn. uzbierało się na koncie Skrill tego dnia 100$), wpisałem je do ewidencji sprzedaży bezrachunkowej tego dnia w kwocie 350 zł (100$ * 3.5 – kurs dolar-złoty z POPRZEDNIEGO dnia)
28 luty = transakcje z tego dnia wyniosły 100$ (tzn. uzbierało się na koncie Skrill tego dnia 100$), wpisałem je do do ewidencji sprzedaży bezrachunkowej tego dnia w kwocie 360 zł (100$ * 3.6 – kurs dolar-złoty z POPRZEDNIEGO dnia)
28 luty (ostatni dzień miesiąca) wpisałem do KPiR 710 zł (350 zł + 360 zł) na podstawie ewidencji sprzedaży bezrachunkowej z miesiąca lutego
W dniu 10 marca przelałem na swój firmowy rachunek bankowy 800 zł (200$ zarobionych w lutym * 4 - kurs dolar-złoty z TEGO dnia)
Różnica kursowa:
800 zł - (350 zł + 360 zł) = 800 zł – 710 zł = 90 zł (przychód)
008hnoor
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 08:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Różnice kursowe

Post autor: 008hnoor »

Czy wobec tego poniższe przykładowe wyliczenia różnicy kursowej są prawidłowe (dla uproszczenia obliczeń ograniczyłem się tylko do dwóch ostatnich dni miesiąca, dodam, że sprzedaję usługi elektroniczne)?


______________
NOOR
ODPOWIEDZ