zakup przez internet towaru od osoby fizycznej a podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

tomaszpawlak2007
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2015, o 08:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

zakup przez internet towaru od osoby fizycznej a podatki

Post autor: tomaszpawlak2007 »

witam, mam zamiar zalozyc skup telefonow komorkowych przez internet, i tu sie rodzi moje pytanie;
na jakiej podstawie taki zakup (od osoby fizycznej nie prowadzacej dzialalonosci) zaliczyc w koszty?

to co znalazlem w internecie:
Potwierdzeniem nabycia towarów od osoby fizycznej będzie umowa sprzedaży

Problem udokumentowania zakupu towaru od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności rozwiąże sporządzenie umowy sprzedaży. Przedsiębiorca powinien jednak dopilnować, aby dokument zawierał dane niezbędne dla dowodu księgowego. Minimalny zakres danych, jakie powinna zawierać umowa potwierdzająca zakup od osoby fizycznej, to:
wiarygodne określenie wystawcy lub wskazanie stron (nazwy i adresy) uczestniczących w operacji gospodarczej, której umowa dotyczy,
datę sporządzenia umowy oraz datę dokonania faktycznego zakupu, jeżeli różni się od daty sporządzenia umowy,
przedmiot operacji gospodarczej i jego wartość oraz ilościowe określenie, jeżeli jest wymierny w jednostkach naturalnych,
podpisy osób obu stron.

Umowę taką najlepiej sporządzić w dwóch jednakowych egzemplarzach, tak aby aby każda ze stron mogła zachować jeden dla siebie.
Na podstawie tak sporządzonej umowy sprzedaży przedsiębiorca dokona zapisu dotyczącego zakupu towarów w księdze podatkowej, a na koniec miesiąca naniesie na umowę numer odpowiadający zapisowy w KPiR i dołączy do dokumentacji księgowej.

i tu sie rodzi moje pytanie, wiadomo transakcje beda zawierane na odleglosc co wyklucza osobiste podpisywanie umowy, czy umowa zawarta przez internet mozna zapisac w ksiedze podatkowej(bez odrecznego podpisu sprzedajacego jak na umowie ,,papierowej'') a moze istnieja inne sposoby ksiegowania takich transakcji??????? prosze o pomoc!!!!!!
badyn
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2018, o 13:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zakup przez internet towaru od osoby fizycznej a podatki

Post autor: badyn »

Polecam skonsultować się z księgowym online, będzie najszybciej. Wiele jest teraz usług, z których można skorzystać przez internet przy prowadzeniu firmy. Choćby kwestia rozliczenia rocznego - ja składam PIT co roku przez Program PIT Pro z Podatnik.Info i nigdy nie miałem potrzeby udawać się do biura rachunkowego.
ODPOWIEDZ