podatek od umowy z zagranicy

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

nekotian
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2014, o 18:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

podatek od umowy z zagranicy

Post autor: nekotian »

Witam

Mam problem jak rozliczyć podatek z umowy zlecenia/o dzieło z zagranicy.
Prowadzę w Polsce działalność gospodarczą. Dodatkowo podpisałem umowę na Litwie na tłumaczenie (zakres moich prac w ramach działalności nie jest związany z tłumaczeniami). Dostałem z tytułu tej umowy na Litwie 1800 zł.
Podobno mam to rozliczyć na druku pit-53? Jak go wypełnić? Jak policzyć podatek? Czy od 1800 zł? Czy jakieś koszty uzyskania przychodu mam wpisać? Proszę o pomoc.
alka426
Posty: 1
Rejestracja: 31 lip 2017, o 15:37
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: podatek od umowy z zagranicy

Post autor: alka426 »

A czy staraliście się kiedyś o zwrot podatku z Niemiec? Ja właśnie pracowałam ostatnio w Niemczech przez dwa lata, a teraz wróciłam do Polski, no i właśnie chciałabym dostać zwrot podatku. Sama to w ogóle nie wiem, jak się do tego zabrać. A Wy mieliście może taką sytuację. Pracowałam w Niemczech na umowę i teraz zastanawiam się, czy przysługuje mi w ogóle takie zwrot podatku?
paulank4@gmail.com
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2017, o 08:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: podatek od umowy z zagranicy

Post autor: paulank4@gmail.com »

Jak najbardziej, masz prawo, aby uzyskać zwrot podatku z Niemiec. Wystarczy, że przygotujesz niezbędne dokumenty (m. in. zaświadczenie dotyczące stanu rodzinnego czy kopię meldunku z pobytu w Niemczech) i złożysz je w niemieckim Urzędzie Finansowym. Średni czas oczekiwania na rozliczenie podatku to około 3 miesiące. Pozdrawiam!
zakro
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2018, o 12:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: podatek od umowy z zagranicy

Post autor: zakro »

starać się możesz :) złoż odpowiednie dokunty i zobaczy czy się uda :)
ODPOWIEDZ