Witam :)

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

kowalskaka
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2013, o 13:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Witam :)

Post autor: kowalskaka »

witam
Ostatnio zmieniony 25 paź 2014, o 15:15 przez kowalskaka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Witam :) Jak mam się rozliczać ? Proszę o poradę.

Post autor: słoniu »

Pozostaje Ci działalność gospodarcza lub umowa cywilno-prawna (umowa o dzieło).
Pozdrawiam,
kowalskaka
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2013, o 13:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Witam :) Jak mam się rozliczać ? Proszę o poradę.

Post autor: kowalskaka »

Pozostaje
Ostatnio zmieniony 25 paź 2014, o 15:16 przez kowalskaka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Witam :) Jak mam się rozliczać ? Proszę o poradę.

Post autor: słoniu »

To, że masz małe dochody, nie ma znaczenia. Twoja aktywność wykazuje cechy działalności gospodarczej. Przyjmujesz zlecenia, robisz to w sposób powtarzalny. Otrzymujesz za to zapłatę czyli uzyskujesz przychód. Nie ma znaczenia czy masz z tego dochód. Należy:
1. założyć działalność,
lub
2. zatrudnić się na umowę o pracę lub umowę cywilno-prawną
lub
3. zaprzestać sprzedaży.
Wiem, że taka odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje, ale trwając w obecnym stanie łamiesz prawo (nie ważne mądre czy głupie).
Pozdrawiam,
kowalskaka
Posty: 3
Rejestracja: 31 sie 2013, o 13:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Witam :) Jak mam się rozliczać ? Proszę o poradę.

Post autor: kowalskaka »

Żadnego obecnego stanu nie ma, ponieważ dopiero zamiarzałam się tym zająć. Dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2014, o 15:17 przez kowalskaka, łącznie zmieniany 1 raz.
alina
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2014, o 14:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Witam :) Jak mam się rozliczać ? Proszę o poradę.

Post autor: alina »

Witam, czy mógłby mi ktoś podać informacje gdzie znajdę wysokości wpływów budżetowych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych opłacanych na: zasadach ogólnych, według stawki liniowej 19% oraz zryczałtowanego podatku dochodowego. Interesuje mnie okres od 2009 do 2012 roku. Pragnę nadmienić, iż małe roczniki statystyczne wydane przez GUS nie posiadają tego typu informacji, lecz jedynie ogólne wartości PIT bez jej wewnętrznej struktury. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję
alina
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2014, o 14:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Witam :) Jak mam się rozliczać ? Proszę o poradę.

Post autor: alina »

Witam, czy mógłby mi ktoś podać informacje gdzie znajdę wysokości wpływów budżetowych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych opłacanych na: zasadach ogólnych, według stawki liniowej 19% oraz zryczałtowanego podatku dochodowego. Interesuje mnie okres od 2009 do 2012 roku. Pragnę nadmienić, iż małe roczniki statystyczne wydane przez GUS nie posiadają tego typu informacji, lecz jedynie ogólne wartości PIT bez jej wewnętrznej struktury. Za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuję

___________________________________________
ODPOWIEDZ