zaliczki kwartalne

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

zaliczki kwartalne

Post autor: pinezka11 »

Wiecie może, jakie są wady płacenia kwartalnych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Wiem, że mogą je wybrać mali podatnicy i ci co rozpoczynają nową działalność gospodarczą i że dzięki temu można wydłużyć terminu zapłaty podatku. Co myślicie o tej formie zaliczek?
Awatar użytkownika
Xenia45
Posty: 144
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zaliczki kwartalne

Post autor: Xenia45 »

Mi się wydaje, że jedyną wadą jest konieczność zapłacenia sporej kwoty zaliczki jednorazowo.
Jest to dobra metoda dla zdyscyplinowanych przedsiębiorców, którzy są w stanie na czas zabezpieczyć większą kwotę do przekazania dla skarbówki
zefirek
Posty: 33
Rejestracja: 16 sty 2013, o 16:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zaliczki kwartalne

Post autor: zefirek »

jak zwykle wszystko tylko dla malych podatników....
obeliks
Posty: 101
Rejestracja: 28 sty 2013, o 21:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zaliczki kwartalne

Post autor: obeliks »

w mojej ocenie taka forma kwartalnego płacenia podatków jest dobra ale rzeczywiście dla zdyscyplinowanych przedsiebiorców, którzy sukcesywnie miesiąc w miesiąc mogą zabezpieczyć pewną pule pieniędzy na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych w przeciwnym razie można zapędzić się w kozi róg nie płacić zobowiązań potem dochodzą odsetki i firma może szybko stracić płynność
Holka
Posty: 27
Rejestracja: 3 mar 2013, o 19:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zaliczki kwartalne

Post autor: Holka »

Ja wybrałam taką możliwość na początku działalnosci i dla mnie to było jak najbardziej wygodne rozwiazanie kiedy na poczatku dzialalności potrzebowalam jak najwięcej dostepnych srodków dostepnych w obrocie, łatwiej się wtedy zaczyna. Zwłaszcza że miałam debet na koncie, dlatego pieniadze zamiast leżeć na koncie w US, leżały u mnie na koncie pod koniec kwartału powodując, że nie placiłam większych odsetek z tytułu debetu. Czyli, jak wyżej, wszystko zależy od dyscypliny i od indywidualnej sytuacji.

Ps. Nie można kwartalnie rozliczać sie z US jesli jestes na ryczałcie w pierwszym roku działalności i jesli rozpoczynasz działalność w trakcie trwania roku podatkowego, a nie na początku.
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zaliczki kwartalne

Post autor: izabelar »

Holka pisze:Ps. Nie można kwartalnie rozliczać sie z US jesli jestes na ryczałcie w pierwszym roku działalności i jesli rozpoczynasz działalność w trakcie trwania roku podatkowego, a nie na początku.
Z ryczałtem się zgadzam:) Mozliwość kwartalnego wpłacania jest bowiem uzależniona od limitu przychodów z działalności w poprzednim roku.
Ale jeśli rozpoczyna się działalność w trakcie roku, to przecież co do zasady nie ma zakazu wyboru rozliczenia kwartalnego?
Holka
Posty: 27
Rejestracja: 3 mar 2013, o 19:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zaliczki kwartalne

Post autor: Holka »

masz rację, nieprezycyjnie sie wyraziłam
izabelar
Posty: 121
Rejestracja: 23 lut 2013, o 19:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: zaliczki kwartalne

Post autor: izabelar »

Ale ja dzięki Tobie dowiedziałam się o mozliwości kwartalnego wpłacania ryczałtu:) Zaskoczyło mnie to, zajrzałam do ustawy i - da się:)
Dziękuję Ci:)
ODPOWIEDZ