Amortyzacja mieszkania

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

aga
Posty: 171
Rejestracja: 28 lut 2013, o 10:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Amortyzacja mieszkania

Post autor: aga »

Jeśli możesz prowadzić działalność w mieszkaniu, po co szukać innego lokalu? Nawet jeśli nie uznasz za koszty amortyzacji czy części czynszu, to i tak będzie się opłacało "być" w domu. Te koszty z pewnością nie przewyższają kosztu wynajmu lokalu.
Andźka
Posty: 37
Rejestracja: 6 mar 2013, o 19:45
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Amortyzacja mieszkania

Post autor: Andźka »

Ta działalność dotyczy mojej znajomej i gdyby to tylko o to chodziło, to rzeczywiście nie opłaca się wynajmować lokalu, ale są inne plusy i minusy.
Chodzi o wykonywanie masaży i rehabilitacji - największym minusem przyjmowania pacjentów u niej w domu jest to, że mieszkanie jest na czwartym piętrze, a w budynku nie ma windy, więc już nie każdy przyjdzie. Znajoma kompletnie nie zna się na "papierologii" jak ona to nazywa (terminem tym określa wszystko co wiąże się z prowadzeniem działalności, włączając w to sprawy księgowe), więc chcę jej jakoś pomóc.
Gdyby miała większe mieszkanie, to sprawa byłaby łatwiejsza - można by było wydzielić pokój na działalność i proporcjonalnie do powierzchni rozliczać koszty (nawet odsetki od kredytu, bo i taką interpretację znalazłam, która na to pozwala), a w przypadku kawalerki nie da rady.
Robię więc dla niej analizę, co się bardziej opłaca biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, również tu niewymienione, bo nie będę wszystkiego opisywała.
Ale dziękuję wszystkim za pomoc.
ODPOWIEDZ