Podatek za prace za granicą

Podatek dochodowy od osób fizycznych

Moderator: Admin1

ur3an
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2014, o 21:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Podatek za prace za granicą

Post autor: ur3an »

Witam. Jestem studentem w ostatnie wakacje pracowałem półtora miesiąca za granicą w Niemczech. Zarobiłem około 3 tys. euro. Chciałem się dowiedzieć czy muszę się rozliczyć w Polsce oraz czy rodzice mogą skorzystać z ulgi prorodzinnej. I czy mogą ubiegać się w Niemczech o zwrot podatku? Mam 22 lata. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podatek za prace za granicą

Post autor: słoniu »

Jaka umowa wiązała Cię z pracodawcą w Niemczech ?
Pozdrawiam,
ur3an
Posty: 2
Rejestracja: 1 sty 2014, o 21:50
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podatek za prace za granicą

Post autor: ur3an »

Prace miałem załatwioną bez żadnych pośredników w Niemczech bezpośrednio z pracodawcą. Zarobiłem około 3,8 tyś euro z tego zapłaciłem 450 euro podatku. I powiedziano mi w Niemczech że podobno mogę dostać jakiś zwrot.
Sianek
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2014, o 12:21
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podatek za prace za granicą

Post autor: Sianek »

ur3an pisze:Prace miałem załatwioną bez żadnych pośredników w Niemczech bezpośrednio z pracodawcą. Zarobiłem około 3,8 tyś euro z tego zapłaciłem 450 euro podatku. I powiedziano mi w Niemczech że podobno mogę dostać jakiś zwrot.
Oczywiście, że podatek zapłacony za granicą podlega zwrotowi w Polsce, nie do końca Ci jestem wstanie pomóc w chili obecnej na jakich zasadach, ale znajdź sobie w goolach Eu.................................e jak pracowałem 2 lata temu to oni mnie rozliczali i zwrot rzeczywiście dostałem i to zadawalający.

P.s. Tutaj masz adres eu..........l/ osobiście mnie dotyczyło rozliczenie z Norwegii, ale z tego co pamiętam zajmują się wszystkimi krajami.

Proszę stosować się do regulaminu. Następna reklama bez zgody administracji - ost. Kolejna - ban
meszym
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2014, o 15:53
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podatek za prace za granicą

Post autor: meszym »

Z całą pewnością masz prawo do zwrotu podatkowe. Musisz się tylko uzbroić w cierpliwość. W trakcie studiów też często pracowałam poza granicami kraju. Teraz znacznie częściej wyjeżdżam na wakacje.
meszym
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2014, o 15:53
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podatek za prace za granicą

Post autor: meszym »

Na pewno warto skorzystać za pierwszym razem z pomocy firmy zewnętrznej. Wcześniej sprawdzając opinię.
karol111
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2020, o 06:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podatek za prace za granicą

Post autor: karol111 »

Jak ja wyjeżdżałem zagranicę do pracy to szukałem bardzo dobrego ubezpieczenia. Mój bardzo dobry przyjaciel powiedział mi żebym skorzystał z ht...................................tne .Ja go posłuchałem i z tego skorzystałem.
Awatar użytkownika
Chinajag
Posty: 77
Rejestracja: 2 sty 2022, o 18:26
Lokalizacja: https://clck.ru/36Evdm
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

-

Post autor: Chinajag »

Słyszeliście o środkach nootropowych? Pytam, bo mój kolega z biura zachwalał. Podobno świetnie wpływają na zapał do pracy, motywację, poprawiają pamięć czy koncentrację. Właśnie szukam opinii o takich produktach ale też jestem ciekawa, czy Wy kupujecie jakieś suplementy na mózg? Proszę o Waszą poradę
https://clck.ru/36EvoC
ODPOWIEDZ