kasa fiskalna

Podatek od wartości dodanej (urzędowi skarbowemu)

Moderator: Admin1

ktostamtaki
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2015, o 15:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

kasa fiskalna

Post autor: ktostamtaki »

1. Od grudnia 2014 roku prowadzę działalność gospodarczą w zakresie m.in. dostawy telefonów komórkowych. Jednak moja działalność ogranicza się do dostawy WYŁĄCZNIE dla podmiotów gospodarczych, czyli z wyłączeniem osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych oraz nie mam zamiaru ani teraz ani od marca 2014 roku dostarczać towarów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących pozarolniczej działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych.

Czy w związku z powyższym wciąż nie mam obowiązku ewidencjowania obrotów za pomocą kas rejestrujących od marca 2014 roku?

Jeśli tak, to czy późniejsze rozpoczęcie dostawy takich towarów na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych zaktualizuje obowiązek ewidencjowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej najpóźniej na dzień przed wydaniem dowodu wykonania stosownej dostawy, tj. paragonu fiskalnego?

Czy w takim przypadku też będę mógł skorzystać z odliczenia w ramach podatku od osób fizycznych i podatku od towarów i usług w związku z zakupem kasy rejestrującej?

2. Planuje rozszerzenie rozpoczętej niedawno działalności gospodarczej na usługi naprawy telefonów komórkowych (PKD 95.12.Z). W tym przypadku również na rzecz osób fizycznych nieprowadzących pozarolniczej działalności gospodarczy i rolników ryczałtowych.

Czy mieszany charakter działalności pozwala na korzystanie ze zwolnienia ewidencjonowania obrotu za pomocą kas rejestrujących na podstawie par. 3 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zwolnień w ewidencjonowaniu obrotu przy zastosowaniu kas rejestrujących w stosunku do usług naprawy telefonów komórkowych?

Z góry dziękuje za odpowiedzi na powyższe pytania.
ODPOWIEDZ