Źle złożona deklaracja VAT7 K

Podatek od wartości dodanej (urzędowi skarbowemu)

Moderator: Admin1

Micchaleq
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Źle złożona deklaracja VAT7 K

Post autor: Micchaleq »

Witam serdecznie,

Wstępnie napiszę, że rozliczam się sam bo ilość moich faktur nie jest zbyt duża a księgowa życzy sobie za to 200zł miesięcznie więc uważam że to zbyt sporo za 30 min pracy.
Korzystam z programu mała księgowość rzeczypospolitej i vat7k generuje się automatycznie po wprowadzeniu wszystkich FV.

Przechodząc do sedna zauważyłem, że umknęły mi dwie faktury sprzedażowe tzn wystawiłem je w miesiącu marzec i je po prostu przeoczyłem, dodam, że rozliczam się kwartalnie.
Co teraz mam zrobić zarejestrować je na przyszły miesiąc czy lecieć do US i się tłumaczyć + składanie zapewne jakichś korekt?

Czy mógłby ktoś poradzić bo o te 100zł na pewno będą mnie ścigać VAT-U.

Proszę o podpowiedź
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, o 12:16 przez Micchaleq, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Źle złożony wniosek VAT4 K

Post autor: słoniu »

Po:
1. Popraw w tytule na VAT-7k i nie wniosek tylko deklaracja.
2. Jak widzisz nie zawsze warto oszczędzać na księgowej :).
3. W przeciwieństwie do kosztowej, faktury sprzedażowej nie możesz ująć w kolejnym okresie. Musisz złożyć deklarację korygującą wraz z uzasadnieniem korekty.
4. Nie musisz lecieć do US, chyba, że lubisz tam bywać :).
Pozdrawiam,
Micchaleq
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 16:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Źle złożona deklaracja VAT7 K

Post autor: Micchaleq »

Witam,

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy mógłbym dowiedzieć się jeszcze na jakich drukach( czy są jakieś specjale ) ma być taka korekta?

Czy nie warto oszczędzać na księgowej to nie wiem moje zdanie jest na ten temat zupełnie inne. W sytuacji kiedy mamy do czynienia z większymi dochodami rzędu 50k miesięcznie może i nie warto, ale jeżeli zarabiam tyle ile zwykły pracownik to pojęcie o oszczędzaniu jest definitywnie uzasadnione.

Poza tym w tym przypadku nie ma różnicy czy miałbym księgową czy też nie po prostu przez przypadek nie wydrukowałem 2FV które znajdowały się w innym folderze.
mislaura7
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2015, o 09:33
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Źle złożona deklaracja VAT7 K

Post autor: mislaura7 »

Prowadzę JDG, jestem Vatowcem. Przy rozliczeniu rocznym zorientowałam się, iż w III kwartale 2013 wprowadziłam złą kwotę fv kosztowej, efektem czego mam niedopłatę vatu na 3 zł. Co należy zrobić w takiej sytuacji??



_____________________________________________
SAHKUD
SAJID323
exfrom
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 19:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Źle złożona deklaracja VAT7 K

Post autor: exfrom »

Dorota152 pisze:Czy ktoś czytał jakieś materiały na ten temat w internecie ? Jesli tak to proszę o link.
Może warto zajrzeć na stronę infor.pl
ODPOWIEDZ