Faktura końcowa - lokal użytkowy - zwrot VATu

Podatek od wartości dodanej (urzędowi skarbowemu)

Moderator: Admin1

mawibrys
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2014, o 14:44
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Faktura końcowa - lokal użytkowy - zwrot VATu

Post autor: mawibrys »

Witam,

Dwa lata temu zakupiłem lokal użytkowy od dewelopera który był jeszcze wtedy "dziurą w ziemi". Na lokal wzialem kredyt w banku.
W czasie budowy lokalu bank wypłacał przez 2 lata transze na konto dewelopera z tytułu kredytu.
Po wpłynięciu każdej transzy dostawałem fakturę od Dewelopera.
Zarejestrowałem się jako czynny podatnik VAT (składam deklarację co miesiac do Urzędy Skarbowego)
Wynająłem lokal - na cele usługowe

Po odebraniu lokalu okazało się, że jest różnica w metrażu lokalu i musze dopłacić kwote za te metry. Kwotę dopłaciłem dopiero teraz i uzyskałem fakture za nią.
Deweloper nie jest skłonny ( z różnych przyczyn ) wydać mi wszystkich faktur (tych zaliczkowych które dostawałem po wpłynięciu każdej transzy pieniędzy z banku) w formie takiej jakiej chce. Dlatego chcę wystapić o wydanie faktury końcowej zwłaszcza, że powstała róznica metrach za ktora teraz doplacilem i uzyskałem fakturę.

Pytanie moje do sytuacji są nastepujące:

1. Czy ktoś może powiedzieć jak taka faktura końcowa powinna w mojej sytuacji wyglądać ? Czy ma zawierac zestawienie wszystkich faktur które do tej pory były mi wydane przez Dewelopera wraz z widocznym VATem przy kazdej z nich ? Czy jakos inaczej ?

2. Czy wydanie faktury końcowej na moje żadanie jest obowiązkiem Dewelopera czy tylko dobrą wolą? Jeśli tak to z jakich przepisów wynika.

3. Czy taka faktura końcowa może być podstawą do odzyskania VATU zawartego na wymienionych na niej fakturach ?

z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Chemin
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2017, o 22:21
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Faktura końcowa - lokal użytkowy - zwrot VATu

Post autor: Chemin »

Zapytaj się dewelopera o takie możliwości
ODPOWIEDZ