urlop na żądanie

Z niewolnika nie ma pracownika

Moderator: Admin1

Awatar użytkownika
Xenia45
Posty: 144
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

urlop na żądanie

Post autor: Xenia45 »

Czy spotaliście się kiedykolwiek z sytuacją, że pracodawca nie zezwolił na urlop na żądanie?
Przeczytałam ostatnio, że Sąd Najwyższy stwierdził, "że skorzystanie z urlopu na żądanie bez zgody pracodawcy może być przez niego uznane za naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, co może skutkować rozwiązaniem umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym, czyli bez wypowiedzenia. Skorzystanie z urlopu na żądanie bez zgody pracodawcy należy traktować jako naruszające podstawowy obowiązek pracowniczy w postaci konieczności przestrzegania ustalonego u pracodawcy czasu pracy."
Zastanawia mnie ta kwestia, bo do tej pory myślałam, że ten urlop można wykorzystać zawsze, zgodnie z art. 1672 Kodeksu pracy, który stanowi że pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym. Natomiast zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego urlop na żądanie jest częścią urlopu wypoczynkowego, a przez to podlega takim samym regułom jak urlop wypoczynkowy. Tutaj pojawia się wątpliwość co do stwierdzenia, że urlop ten (wypoczynkowy) jest udzielany przez pracodawcę. Skoro urlop wypoczynkowy jest udzielany, a urlop na żądanie jest częścią urlopu wypoczynkowego, urlop na żądanie też podlega pod sformułowanie, że jest udzielany. Podsumowując, zatrudniony nie może rozpocząć urlopu na żądanie, dopóki pracodawca go nie udzieli.
Co sądzicie o tym? Mi się nie zdarzyło, żeby pracodawca nie pozwolił mi skorzystać z urlopu na żądanie. Albo informowałam telefonicznie pracodawce, że mnie nie będzie w pracy albo pisałam maila i tyle....
Awatar użytkownika
słoniu
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: urlop na żądanie

Post autor: słoniu »

Świadomość prawna pracodawców jest mizerna. To co napisałaś wyżej "trzyma się kupy", skoro urlop na żądanie jest częścią urlopu wypoczynkowego. Moim zdaniem jedyna różnica polega na tym, że urlopu na żądanie nie ma z oczywistych powodów w planie urlopowym. Ale ponieważ biorąc urlop na żądanie pracownik nie składa wniosku i nie czeka na decyzję, tylko zawiadamia pracodawcę, niech tak zostanie. Nazwa jest myląca. Moim zdaniem taki urlop powinien się nazywać np. "urlop na nieśmiałe żądanie" :).
Pozdrawiam,
zefirek
Posty: 33
Rejestracja: 16 sty 2013, o 16:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: urlop na żądanie

Post autor: zefirek »

Zgadzam się ze Słoniu, urlop na żądanie to prawo pracownika wynikające z Kodeksu Pracy i wydaje mi się, że nie potrzeba "specjalnego" pozwolenia. A nazwa "urlop na nieśmiałe żądanie" bardzo mi się podoba :D
Awatar użytkownika
Iwoneczka
Posty: 14
Rejestracja: 16 sty 2013, o 13:53
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: urlop na żądanie

Post autor: Iwoneczka »

Xenia45 pisze:Przeczytałam ostatnio, że Sąd Najwyższy stwierdził, "że skorzystanie z urlopu na żądanie bez zgody pracodawcy może być przez niego uznane za naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych, co może skutkować rozwiązaniem umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym, czyli bez wypowiedzenia. Skorzystanie z urlopu na żądanie bez zgody pracodawcy należy traktować jako naruszające podstawowy obowiązek pracowniczy w postaci konieczności przestrzegania ustalonego u pracodawcy czasu pracy."
Z tego wniosek, że Sąd Najwyższy nie korzystał albo nie chce korzystać / ze względów asekuracyjnych/ z urlopów na żądanie . :)
vastonsmith
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2015, o 11:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: urlop na żądanie

Post autor: vastonsmith »

Wynika to, że tego, że okres zatrudnienia, który daje prawo do urlopu należy rozumieć nie jako czas rzeczywistego świadczenia pracy, ale jako okres faktycznego trwania stosunku pracy, a do okresu tego wlicza się też okres niewykonywania pracy, tj. okres pobierania zasiłku chorobowego, macierzyńskiego lub świadczenia rehabilitacyjnego, okres urlopu wypoczynkowego i innych określonych w przepisach prawa pracy zwolnień od pracy.



ahsan
layla89
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2017, o 23:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: urlop na żądanie

Post autor: layla89 »

Może tutaj ktoś będzie znał odpowiedź: czy to prawda, że na umowie o pracę należy raz w roku wykorzystać 14 dni urlopu pod rząd?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Invers
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2017, o 11:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: urlop na żądanie

Post autor: Invers »

Tak, to prawda, ale nie 14 dni tylko 10 roboczych. Chyba u Was w firmie przydałby się jakiś dobry specjalista od kadr, bo powinniście wiedzieć takie rzeczy albo mieć się kogo zapytać. Polecam ht................................owe/
boczek
Posty: 3
Rejestracja: 30 paź 2017, o 23:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: urlop na żądanie

Post autor: boczek »

ja nie dostalam pozolenia na uż ale nie obchodzilo mnie to bo mialam w tym momencie coś wazniejszego niż praca. uż to nie jakieś widzimise . biorąc go ma sie jakieś wazniejsze sprawy ktore nie moga poczekac
ODPOWIEDZ