Tworzenie stron www na umowe o dzieło / zlecenie

Z niewolnika nie ma pracownika

Moderator: Admin1

mariusz
Posty: 15
Rejestracja: 17 lut 2013, o 18:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Tworzenie stron www na umowe o dzieło / zlecenie

Post autor: mariusz »

Witam serdecznie...................Regulamin §19
vat
Posty: 20
Rejestracja: 17 lut 2013, o 18:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tworzenie stron www na umowe o dzieło / zlecenie

Post autor: vat »

Nie może. ...........................Regulamin §19
budus2
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2013, o 12:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tworzenie stron www na umowe o dzieło / zlecenie

Post autor: budus2 »

Warto jeszcze dodać, że jeśli w ciągu roku zarobisz mniej niż 3091zł to nie musisz odprowadzać podatku, jednak mimo wszystko musisz złożyc w Urzedzie Skarobowym deklarację.
lubię_podatki
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Tworzenie stron www na umowe o dzieło / zlecenie

Post autor: lubię_podatki »

Może nieco uporządkujmy te informacje, bo chyba nie wszystkie porady udzielone Mariuszowi są słuszne:)

Przede wszystkim przychodów z umowy o dzieło nie wpisuje się w zeznaniu rocznym jako przychodów z innych źródeł, a jako przychody z działalności wykonywanej osobiście. Gdyby oprócz samego stworzenia strony internetowej (czynności raczej technicznej) doszło do stworzenia utworu w rozumieniu prawa autorskiego (czyli np. jakiś nowy fajny pomysł na te stronę) i jednocześnie Mariusz przeniósłby na zamawiającego prawa autorskie - wówczas można zastosować koszty uzyskania przychodu 50%, a następnie wykazać ten przychód jako przychód z praw autorskich.

Jeśli zaś chodzi o działalność gospodarczą, to VAT ma rację. Może będziesz musiał założyć działalność gospodarczą.
Ale ... nigdy nie będziesz PŁATNIKIEM VAT;) Co najwyżej PODATNIKIEM VAT:)
BBOmaF
Posty: 18
Rejestracja: 3 lut 2024, o 22:40
Lokalizacja: Russia
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

-

Post autor: BBOmaF »

witam
wszystkich serdecznie jak wyżej w temacie interesuje mnie co jest lepsze czy umowa zlecenie czy umowa o dzieło. mam współpracować z salonem kosmetycznym
i nie wiem czy lepiej od masażu czy na jakiś czas podpisać umowę .proszę o opinie
ODPOWIEDZ