Za mała wypłata przez błąd księgowej

Z niewolnika nie ma pracownika

Moderator: Admin1

vat
Posty: 20
Rejestracja: 17 lut 2013, o 18:00
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Za mała wypłata przez błąd księgowej

Post autor: vat »

Witam!........................Regulamin §19
Awatar użytkownika
pinezka11
Posty: 192
Rejestracja: 15 sty 2013, o 22:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Za mała wypłata przez błąd księgowej

Post autor: pinezka11 »

Moim zdaniem powinieneś przedłożyć zleceniobiorcy rachunek za wykonane zlecenie i na tej podstawie ma on obowiązek zapłaty wynagrodzenia. Możesz powołać się na artykuł 735 Kodeksu Cywilnego, że za wykonanie zlecenia należy Ci się wynagrodzenie .
Jeśli pomimo wszystko nie dopłaci ci tych 400 zł powinieneś na piśmie wezwać go do zapłaty (najlepiej zrób to listem poleconym za potwierdzeniem odbioru), grożąc, że w razie gdy nie dopłaci Ci tej kwoty skierujesz sprawę do sądu. Możesz także domagać się odsetek za opóżnienie w zapłacie. Takie spory rozstrzygają wydziały cywilne sądów powszechnych.
anka
Posty: 8
Rejestracja: 24 lut 2013, o 18:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Za mała wypłata przez błąd księgowej

Post autor: anka »

Mój były pracodawca miał ze mną umowę zlecenie na okres jednego roku, w której była możliwość jednomiesięcznego wypowiedzenia umowy na piśmie. Ponieważ wiedziałam, że cały projekt został przeniesiony do zaprzyjaźnionej firmy (a ja miałam do wykonania tylko niedużą część tego prjektu) nie przypomniałam im, że powinni ze mną rozwiązać umowę, czego skutkiem było nie zapłacenie mi za ostatni miesiąc. Więc wezwanie do zapłaty wysłałam ostatniego dnia miesiąca i w ten sposób byli mi winni za ostatni miesiąc oraz za następny, ponieważ zapomnieli wypowiedzieć mi umowę zlecenie. Wysłałam listem poleconym prośbę o zapłatę i o dziwo zapłacili za dwa miesiące przysyłając mi także wypowiedzenie. Czasami pracodawca o czymś zapomina, więc może wystarczy zwykłe wezwanie do zapłaty listem poleconym za powtierdzeniem odbioru i może pieniążki znajdą się na koncie.
superlajt
Posty: 34
Rejestracja: 6 lis 2013, o 12:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Za mała wypłata przez błąd księgowej

Post autor: superlajt »

Jeżeli to błąd to nie ma zwykle problemu, gorzej jeżeli brakuje gotówki.
ODPOWIEDZ