W jakiej firmie leasing ?

Awatar użytkownika
słoniu

W jakiej firmie leasing ?

Postautor: słoniu » 4 mar 2013, o 13:20

Przymierzam sie do wzięcia w leasing sprzęt komputerowy, wyposażenie i meble biurowe.

Proszę o sugestie.
Pozdrawiam,
Hanys

Re: W jakiej firmie leasing ?

Postautor: Hanys » 7 mar 2013, o 11:47

Oferta firm leasingowych jest ogromna, proponuję odezwać się do wybranych przez internet, podać szczegóły i porównać otrzymane oferty. Z niektórymi można później negocjować i uzyskać niższą prowizję (z doświadczenia wiem, że zawsze warto negocjować:)). Możesz też zapytać w swoim banku - niektóre oferują leasing lub mają umowy z firmami leasingowymi a jeżeli jesteś stałym klientem banku, możesz dostać preferencyjne warunki. Część firm oferuje również korzystniejsze warunki dla początkujących przedsiębiorców. Wiem też, że można się starać o dotacje unijne na leasing, ale tylko w przypadku inwestycji kwalifikowanej (nie wiem jakie są teraz, kiedyś można było na sprzęt komputerowy). A jeśli chodzi o leasing operacyjny, to wiesz, że nie odpiszesz amortyzacji? Pytam tak na wszelki wypadek, ale pewnie porównałeś sobie, czy bardziej opłaca Ci się wziąć finansowy czy operacyjny.

Wróć do „Operacyjny”