Strona 1 z 1

e-papierosy w pracy

: 22 sty 2013, o 13:48
autor: zefirek
Moda na e-papierosy ciągle rośnie w Polski, ciekawy jestem czy w zakładzie pracy w którym nie ma palarni, możliwe jest palenie e-papierosa?

Re: e-papierosy w pracy

: 22 sty 2013, o 13:54
autor: pinezka11
Tak jest taka możliwość, ponieważ e-papieros nie jest wyrobem tytoniowym, dlatego pracownicy mogą z nich korzystać w pomieszczeniach pracy. Nie ma co prawda przepisów regulujących kwestię korzystania z e-papierosów na terenie zakładu pracy ale z racji, że jak wspomniałam takie papierosy nie są wyrobem tytoniowym, to tym samym nie podlegają pod ustawę o ochronie zdrowa. Badania potwierdziły, że e-papierosy są wolne od szkodliwych związków. Osoby korzystające z e-papierosów wydychają parę wodną, w związku z tym współpracownicy osób używających takich urządzeń nie są narażeni na bierne palenie.
Pracownik może zatem używać elektronicznych papierosów w czasie pracy. Nie musi też tego robić w palarni, a w przypadku jej braku i obowiązywania zakazu palenia na terenie zakładu pracy - na zewnątrz.

Re: e-papierosy w pracy

: 22 sty 2013, o 14:07
autor: Xenia45
Jednak mimo że e-papierosy nie są szkodliwe dla współpracowników, może się tak zdarzyć ze względów wizerunkowych pracodawca może zakazać korzystania z nich na stanowiskach pracy np. w regulaminie pracy :(

Re: e-papierosy w pracy

: 16 gru 2014, o 09:55
autor: syedshah20
W przypadku pracowników, którzy wykonują prace na zewnątrz, gdy temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni C, w okresie od listopada do końca marca, powinni być oni wyposażeni w odpowiednią odzież ochronną, chroniącą przed niskimi temperaturami. Ponadto pracodawca powinien zapewnić im pomieszczenie, w którym będą mogli się ogrzać i przebrać. Temperatura w tym pomieszczeniu nie może być niższa niż 16 stopni. A także powinni otrzymać odpowiednie napoje i posiłki.

Evil

Re: e-papierosy w pracy

: 18 lis 2017, o 22:18
autor: mona
u mnie w pracy w regulaminie pracy jest zapis o zakazie używanie e-papierosów. Większość pracowników tego nie przestrzega ale to już inna kwestia

Re: e-papierosy w pracy

: 30 lis 2017, o 10:17
autor: olao4565
Zapowiada się kolejny samotny wieczór? Masz zamiar spędzić go oglądając telewizję lub, co gorsza, rozmyślając nad dziewczyną, która zawiodła Twoje zaufanie? Nie tym razem! Pora wziąć sprawy w swoje ręce, bowiem czekają już atrakcyjne laski z http://www.escortlondon1.co.uk . One Cię nie zawiodą.