Urlop wychowawczy a zlecenie

Nasz ulubiony ZUS
Arwena
Posty: 82
Rejestracja: 16 sty 2013, o 11:48
Płeć: Nie wybrano - Nie wybrano

Re: Urlop wychowawczy a zlecenie

Postautor: Arwena » 26 mar 2013, o 11:42

Jednak bardzo ważną sprawą przy przygotowywaniu pozwu do sądu pracy jest wyraźne opisanie, czego domagamy się od pracodawcy - w przypadku o którym mowa, będzie to ustalenie stosunku pracy.
W mojej poprzedniej firmie było kilka osób, które po wniesieniu sprawy do sądu pracy z powodu naruszenia zasad przy ich zwolnieniu, zostały z powrotem przywróceni do pracy. Jak jakoś sobie tego nie wyobrażam, żeby procesować się z pracodawcą, a póżniej jeszcze dla niego pracować. Choć sytuacja, tych osób była trochę inna, bo zostali oddelegowani do zupenie innego działu, tak, że nie podlegali bezpośrednio pod tych samych kierowników ale mimo wszystko, jakoś tego nie widzę..
Xięgowa
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2013, o 20:00
Płeć: Nie wybrano - Nie wybrano

Re: Urlop wychowawczy a zlecenie

Postautor: Xięgowa » 26 mar 2013, o 11:49

Ja osobiście też nie bardzo wyobrażam sobie pracować dla pracodawcy, z którym trzeba było walczyć o swoje w sądzie. Atmosfera pewnie dla obu stron jest nie do wytrzymania. Ale jest jeszcze inna strona medalu: np. zobowiązania kredytowe, które same sie nie spłacą. W takim przypadku przywrócenie do pracy i ewentualnie szukanie na spokojnie czegoś nowego jest najlepszym wyjściem. Kosztem zdrowia niestety...

Wróć do „System Ubezpieczeń Społecznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości