Nie dostałam PIT-u od pracodawcy

agata

Re: Nie dostałam PIT-u od pracodawcy

Postautor: agata » 27 lut 2013, o 21:02

Miałam taka sytuację, że po śmierci mojeje mamy w miesiącu styczniu, na wypłatę zasiłku pogrzebowego z ZUS-u czekałam chyba do lipca, mieli jakis problem z rozliczeniem renty mojej mamy, która w tym czasie (kiedy zmarała) powinna przejść na emeryturę. W ten sposób termi wypłaty dawno minął. Zadzwoniłam do ZUS-u z pytaniem czy będa łaskawi wypłacic mi odsetki z tytułu zaległości, na co "Pani" odpowiedziała z ironią, że jeszcze się nie spotkała z taka sytuacją, żeby ZUS wypłacał odsetki.
Wtedy napisałam oficjalne pismo z wyliczeniem ustawowych odsetek do dnia wypłaty i że oczekuję odpowiedzi na piśmie. Po czym bardzo zdziwiona zobaczyłam na moim koncie bankowym wpłatę w wysokości około 120,00 zł.
ale zmierzam do PIT-u - do tej wypłaty został mi wystawiony PIT-8C i dobrze jeśli nie rozliczamy się zbyt szybko, dobrze jest poczekać aż wszystko do nas spłynie, bo możemy być zaskoczeni czymś o czym już dawno zapomnieliśmy - choć z drugiej strony zawsze są korekty deklaracji.
Michal

Postautor: Michal » 27 lut 2013, o 23:04

Agata gratuluję determinacji. Pięknie zagrałaś z ZUS'em!! To się Pani zdziwiła jak zażądałaś odsetek ustawowych, a jeszcze bardziej jak je dostałaś! :D Oni z nami tak postępują, to my z nimi też powinniśmy twardo grać. Tak trzymać.
Arwena

Postautor: Arwena » 28 lut 2013, o 14:00

Najważniejsze to znać swoje prawa. Znajomość przepisów zawsze jest bardzo cenna :) często wyrażona w "mierniku pieniężnym" ;)
mezmerize90

Postautor: mezmerize90 » 26 sie 2016, o 15:17

W naszej firmie korzystamy właśnie z platformy simple.erp, w której skład wchodzi funkcjonalność ePIT. Cała papierkowa robota zostaje uproszczona i pit-40 i pit-11 można ogarnąć w parę minut
anddreii

Postautor: anddreii » 11 lis 2016, o 11:29

No taki Pit przeciez można pobrac z internetu i poprostu później samemu to wypisać.
tadeusznik33
Kontaktowanie:

Postautor: tadeusznik33 » 27 gru 2016, o 14:38

Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć że pity zazwyczaj przychodzą na ostatnią chwile. Pozdrawiam
http://www.warszawa.swiadectwo-energetyczne.org.pl
sigmasig

Postautor: sigmasig » 17 kwie 2017, o 15:03

miałam ten sam problem
http://www.topszkolenie.pl
tuitamm

Postautor: tuitamm » 26 paź 2018, o 19:59

zapytaj się o niegi upomnij moze zampoamiał zdarza się
wiszon

Postautor: wiszon » 17 mar 2019, o 14:21

Obowiązkiem pracodawcy jest dostarczenie PItu Tobie i do US, tak jest napisane na portalu PITAX, jak coś możesz sobie sprawdzić. Jeśli tego nie zrobił możliwe że będzie płacić karę. Upomnij się

Wróć do „2012”