Jaki VAT przy usłudze naprawy komputera?

Podatek od wartości dodanej (urzędowi skarbowemu)
rafi4444

Jaki VAT przy usłudze naprawy komputera?

Postautor: rafi4444 » 11 lut 2014, o 20:34

Witam,
od jakiegoś czasu poszerzyłem zakres działalności gospodarczej o usługi napraw komputerów (95.11.Z).
Jestem tzw VAT-owcem, i mam pytanie, jaką stawką podatku VAT muszę obciążyć fakturę przy jej wystawieniu dla klienta: 8% czy 23%?
VATowiec

Re: Jaki VAT przy usłudze naprawy komputera?

Postautor: VATowiec » 11 lut 2014, o 21:34

Serwis komputerowy nigdy nie korzystał i nie będzie korzystał ze stawek preferencyjnych.
rafi4444

Postautor: rafi4444 » 11 lut 2014, o 22:32

Dziękuję za odpowiedź.
Ahsan

Postautor: Ahsan » 19 lut 2015, o 08:50

Witam, prosiłbym o porade.Niedawno robiłem remont łazienki i robił go facowiec który jest rolnikiem i prowadzi pozarolniczą działalność gosp.(Firma remontowo budowlana).Wystawił mi fakture na 8 procent i powiedział ze ma w hurtowni budowlanej upust , dlatego nie 23% a wystawi mi na 8% ale faktury za materiały weżmie na swoje nazwisko.Potem policzył
całość 4520 netto i 4881 brutto.Teraz nie wiem czy policzył całość materiały plus usługa , czy tylko materiały z tą stawką plus koszt usługi .Na fakturze jest tylko napis -remont łazienki , kwota netto , stawka vat8%,i kwota brutto.Jako on to opodatkował, materiały i usługe razem?.Nie bardzo wiem o co biega, dodam ze faktur za materiały mi nie pokazał .Czy ma prawo jako rolnik pobierać odemnie vat??.Prosze o pomoc.

Sign up with Testking itil foundation ccna for getting incredible online test king courses Lean Six Sigma and We also provide best www.tabor.edu and selftestengine with guaranteed success in Florida Institute of Technology

Wróć do „VAT”