forum podatkowe

Dla specjalistów i amatorów prawa podatkowego

• Ogłoszenie
uwagi Szanowny Użytkowniku,
Forum jest wolną, nieskrępowaną platformą wymiany myśli i poglądów na tematy podatkowe. Opinie tu wyrażane, w żadnej sytuacji i okolicznościach, nie mogą być traktowane i stosowane jako wykładnia obowiązującego prawa.

Profesjonalną poradę prawno-podatkową możesz zamówić na naszej stronie podatkowe.com.pl

DNU-R

DNU-R

Postprzez anka » 2 mar 2013, o 22:03

Mam do wypełnienia sprawozdanie DNU-R na temat międzynarodowej wymianie usług, czy to oznacza, że powinnam wyciagnąć wszystkie faktury wystawione przez zagranicznych kontrahentów oraz dla zagranicznych kontrahentów? Czy różnica między rezydentami i nierezydentami to taka, który dostarczył certyfikat rezydencji lub takiego nie dostarczył?
Proszę o pomoc.
anka

Status:
Reputacja: 0

Re: DNU-R

Postprzez agata » 5 mar 2013, o 21:38

Myślę, że pewną wskazówką będzie przygotowanie się do wypełnienia IFT, tylko, że IFT wypełnia się na koniec roku, a DNU-R wypełnia się co kwartał (czyli wcześniej). Ale faktury i kontrahenci będa ci sami z podziałem na tych którzy mają certyfikat i na tych którzy go nie mają.
agata

Status:
Reputacja: 0

Powrót do GUS i inne